LG G3 Yavaşlama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

LG G3 Yavaşladı Diyenlere Etkili Bir Hızlandırma Yöntemi!

Her ne kadar eski serilerden olarak kabul edilse de Türkiye’de en çok tutulan telefonlardan birisi LG G3 olmaktadır. Ancak uygulama ve kullanıma bağlı bazı sorunlardan dolayı telefonda yavaşlama sorunu kullanıcıların bir hayli canını sıkmaktadır. Kullanıcıların ayrıca telefona olan ilgileri yeni modellere karşı oldukça etkili göründüğü gibi LG G3 yavaşlama sorunu düzeltilemeyen sorunlardan değildir.

LG G3 Yavaşlama Sorunu Çözümleri

Bilindiği üzere LG G3 kullanıcıları yavaşlama sorununu çözmek için belli bir dönem aralıklarında telefonları sıfırlamaktadır. Bu sayede dosya artıkları, uygulamaların kalıntıları ve hepsinden önce CPU kullanımını sömüren bazı uygulamalar ön bellek temizleme adı altında sıfırlanarak çözüme kavuşturulmaktadır. Telefona atılacak olan sıfırlama aslında etkili bir çözüm olsa da bilindiği gibi bazı veri kayıplarının da yaşandığını söyleyebiliriz. Düşünüldüğü zaman sıfırlanan telefonda yeniden Android kurulumu yapılarak tüm uygulamaları yeniden yüklemek gerekecek. Ancak LG G3 sıfırlama dan yavaşlık sorunu çözülebilir bir konudur.

Android Geliştirici İle Yavaşlık Sorununu Çözme!

Android işletim sistemine sahip olan LG G3 yavaşlama sorununu çözmek için öncelikle telefonunuzun menüsünden ‘’ Ayarlar ‘’ bölümüne giriş yapınız. Bu menüden karşınıza ‘’ Telefon Hakkında ‘’ yazısını göreceksiniz. Bu alana girin ve ‘’ yapım numarası ‘’ isminde bir yazı ve numara göreceksiniz. Toplamda tam 7 defa peş peşe bu yazı üzerine tıklayınız.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra karşınıza gelecek olan sekmede ‘’ Geliştirici Ayarlar ‘’ kısmına giriş yapmış olacaksınız. Burada bir takım ayarları kendinize göre düzenlemenizi isteyeceğiz. E iyi de buradakiler nedir diyecek olursanız eğer açıklama getirelim. Bu alanda animatör süresi, uygulamaların son durumu, geçiş animasyonları gibi daha birçok animasyon ayarlarının olduğunu göreceksiniz. O alanda kendinize göre istemediğiniz animasyonları ( gereksiz ) kaldırabilir, gereksiz uygulamalarda kaldırmalar yaparak kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Burada kaldırma ve kapatma ayarlarını düzenledikten sonra telefonunuzda hızlanma olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir