LG G4 Klavye Donma Sorununa Çözüm

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

LG G4 Klavye Kasıyor, Donuyor Diyenlere Özel Çözümler

LG G4 modeli Türkiye piyasasına girdiği günden beri oldukça revaçta olan bir akıllı telefon olarak biliniyor. Orta segmentte değerlendirebileceğimiz LG G4 klavye donma sorunu başta olmak üzere ufak tefek sorunlarla hala kullanıcılarını üzüyor olsa da atlatılamayacak büyük sorunlar olarak kabul edilmemelidir.
LG G4 diğer modeller ile karşılaştırma yapıldığında her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir. Ancak yoğun kullanımdan kaynaklı olan hatta sadece LG modellerinde değil diğer tüm Android telefonlarda görülebilen bir klavye donma sorununun nasıl giderileceğinden bahsedeceğiz.

LG G4 Klavye Donma Sorunu Çözümleri

Sizlere LG G4 modelinde sıklıkla yaşanılan klavye donma sorununu ortadan kaldırmak için neler yapabileceğinizi anlatacağız. Sizlere karışık çözümler yerine en ideal kolay yöntemlerle sorunun nasıl çözüleceğini anlatmak istiyoruz.

Telefonu Yeniden Başlatın!

Kullanıcılar tarafından böyle çözüm mü olur niteliğinde söylemlerinin olduğunu düşünmüyor değiliz. Hatta bazen ‘’ Kapat aç düzelir mantığı ‘’ aslında geçerli bir çözüm yöntemidir. Çünkü bazı elektronik cihazlar kendisini toparlaması için ‘’ restart ‘’ işlemi isterler. Çünkü telefonunu şarja takarken bile açık bırakan bir kullanıcı olarak hiç kapatılmadığını aslında şu şekilde örneklendirebiliriz. ‘’ hiç uyumayan bir insan ‘’ düşünebilir misiniz? Telefonlarda da mantık aynıdır. Arka tarafta çalışan programlar Ram’de ve CPU’da veri birikmesine neden olur. Yani önbellek temizlemesi yapılarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

LG G4 Sanal klavye

Klavye Uygulamasının Ön Belleğini Temizleyin!

Birinci anlattığımız yöntem sizin için bir şey ifade etmediyse ikinci yöntem olarak klavye ön belleğini temizlemeniz gerekiyor. Bu işi manuel bir şekilde yapabilirsiniz. LG G4 klavye kasıyor, LG G4 klavyesi donuyor diyorsanız eğer Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > açılan pencerede sağ üst kısımda 3 nokta göreceksiniz. Buradan ‘’ Sistem Göster ‘’ demenizin hemen ardından > LG Klavye Uygulaması > Depolama menüsü > Klavye Ön Bellek Temizle dedikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın sorunun düzeleceğine şahit olacaksınız.

Fabrika Ayarlarına Geri Getirin!

Şayet yukarıdaki paragraflarda anlattıklarımız işe yaramadıysa eğer telefonunuzda kullanılan sanal klavye uygulamasında yazılımsal olarak bir hata meydana gelmiş olabilir. Telefonunuzu Ayarlar kısmından fabrika ayalarına döndürebilirsiniz. Aynı zamanda LG G4 Hard Reset yaparak yazılımları yeniden yüklemesi sonuç verebilir.

lg hard reset

Farklı Bir Klavye Uygulaması İndirin!

Sorununuz hala çözülmediyse, hala LG G4 klavye donma sorunu ile karşı karşıyaysanız sizlere Google Store mağazasından LG G4 sanal klavye indirmenizi tavsiye ederiz. Şayet telefonunuzu servise göndermeyecekseniz farklı bir klavye yazılımı kullanabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir