LG Q6 Özellikleri

LG Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

LG Q6 Teknik Özellikleri ve Ne Zaman Çıkacak?

LG’nin yeni Amiral Gemisi olan LG Q6 özellikleri hatırlanacağı üzere Şubat 2017 tarihinde Barcelona şehrinde düzenlenen MWC 2017 isimli etkinlikte duyurusu yapılmıştı. Bu etkinlikte sadece duyuru yapılmayıp LG Q6 teknik özelliklerinden de kısmi olarak bahsedildiğini hepimiz biliyoruz. Cihazın teknik özelliklerine geçmeden önce bir teste tabii tutulduğunu ve bu testin değerlerini de sizlerle paylaşmadan edemeyiz.

LG Q6 Geekbench Testi Sonucu!

Öncelikle Geekbench testi nedir kısaca sizlere bilgisini verelim. Henüz çıkmamış yani lansmanı yapılacak, tanıtımı yapılacak olan bir telefonun performans gücünü ortaya çıkaran bir testtir. Son zamanlarda üretilen tüm Amiral Gemisi telefonların lansman öncesi Geekbench testine tabi tutulduğunu bilmenizi isteriz. Ayrıca Geekbench testinin yapılmasında ise Geekbench sürümü de önemlidir. Buna göre LG Q6 Geekbench 4.0 ( Bencharmak ) testi sonucunu sizlerle paylaşıyoruz. Buna göre tekli çekirdek üzerinden 622 puan alan, çoklu çekirdekte ise 1777 puan alan bir LG Q6 telefonunu görmekteyiz. Bu puanları almanın detaylarında ise LG Q6 teknik özellikleri nin de ne olduğunu artık öğrenmiş olduk.

Lg Q6 Özellikleri

LG Q6 Teknik Özellikleri

Sizlerin de Geekbench üzerinden verilen raporda gördüğü üzere LG Q6 teknik özellikleri gayet açık bir şekilde görülebiliyor. Görselden anladığımız kadarıyla 5.4 inç boyutunda ayrıca 1920 x 1980 çözünürlükte bir ekrana sahip olduğunu görebilmekteyiz. Ayrıca Full Vision ekrana sahip olacaktır. LG Q6 işlemcisi ne olacak diye merak edenleri de elbette yanıtsız bırakmıyoruz. Qualcomm Snapdragon 430 işlemci ile telefon bizleri karşılayacak. 8 Çekirdekli bir işlemci ile karşılaşmanın yanı sıra grafik destekli olarak 1.4 Ghz hızında Adreno 505 CPU işlemciye destek verecek. Buna göre anlaşılıyor ki oldukça hızlı bir telefon olacak.

LG Q6 teknik özellikleri arasında 32 GB Dahili Hafıza, 3 GB RAM ayrıca arka kısmında çift kamera olmak üzere her iki kameranında 13 MP olduğunu görürken, ön selfie kamerasının da 5 MP olduğunu görmekteyiz.
LG Q6 Android 7.1.1 Nougat sürümü ile kutusundan çıkacak. 11 Temmuz 2017 tarihinde özellikleri ve tasarımı tanıtılacak olan Q6 modelinin ne zaman satışa çıkacağı ise henüz netlik kazanmadığı için bu konuda yorum yapamıyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir