LG Telefonlara Android 8.0 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Android Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

LG Telefonlar Android 8.0 Ne Zaman Güncellemesi Alacak?

Android akıllı telefonlarda kullandığımız işletim sistemi sürümü olarak Android O yani Android 8.0 yakın bir süre önce beta sürümü ile karşımıza çıkmıştı. Özellikle yeni telefonların kutusundan bundan sonra 8.0 sürümünü göreceğimiz de apaçık ortadadır. Peki, LG telefonlara Android 8.0 ne zaman gelecek?
Şuan için beta sürümü ile ilgili bazı haberleri duymak mümkün olmaktaydı. Ancak gelişim sürecini sürekli olarak sizlere duyurmanın verdiği etkinliklerle sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Bugünlerde ise Android 8.0 finaline doğru yaklaştık ve final haberlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Ancak şimdiden büyük merak uyandıran 8.0 sürümü ile ilgili olarak LG telefonlara Android 8.0 ne zaman gelecek diye merak edenlerin sayısı da bir hayli çoğaldı diyebilmekteyiz.

android 8.0 lg

Android O olarak tanımlanan 8.0 sürümü bilindiği üzere her telefona aniden ya da hızlı bir şekilde gelecek diye bir kaide yok tabiki. Hangi marka telefonlara Android 8.0 gelecek ya da hangi modellere ne zaman gelecek sorusu ise biraz zaman alacak diyebiliriz.

LG Telefonlar İçin Android O (8.0) Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

LG telefonlara 8.0 güncellemesinin ne zaman geleceği konusunda aslında net bir tarih şuan için belli değil. Ancak eski sürümlerin LG telefonlara geldiği tarih baz alındığı zaman bir sonuca varmak olmasa da tahmin yürütmek gerekebilir. LG’nin Nexux serilerinden dolayı Google’a yakınlığını çok iyi bilmekteyiz. Nougat sürümüne bir baktığımız zaman bunu çok iyi anlayabilmekteyiz. LG V20 modelini kutusundan ilk çıkardığımız zaman karşımıza Android 7.0 Nougat sürümü ile bizi karşıladığını da çok iyi görmekteyiz. Aynı zamanda Google ile arasının yakın olması neticesinde 7.0 Nougat güncellemesi kısa bir sürede diğer LG modellerinde de alması çok uzun sürmemişti.

Android 7 Nougat Güncellemesi Ne Zaman Gelmişti?

7 Nougat sürümünün çıktığı ilk zamanlarda LG’nin yeni amiral gemisi LG G5 olarak bilinmekteydi. Peki, bu süreçte LG G5 modeline tam 90 gün sonra Android 7.0 Nougat güncellemesi gelmişti. Samsung marka telefonlarında güncelleme almaya başladığı tarihlerde yine bu şekilde olmuştu diyebiliriz. Bir önceki sürüm üzerinden bir analiz yaparak eğer göreceğiz ki Android 6.0 güncellemesi de çıktıktan 75 gün sonra LG marka telefonlara gelmeye başlamıştı.

lg g5 ve Android 8.0

Android 8.0 Benzer Bir Durum Olabilir mi?

Bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi geçmiş dönemdeki ya da şuan güncel olan Android sürümlerinin ortalama LG telefonlara güncelleme gelmesi 2.5 ve 3 ay arasında değişkenlik gösterebiliyor. Ancak şunu diyebiliriz ki Android 8.0 güncellemesi yle karşımıza çıkacak ilk LG modeli LG V30 olacak diyebiliriz. Samsung ’un yeni Amiral gemisi Galaxy Note 8 ile ilgili çıkan haberler de elbet var. Ancak LG V30 mu yoksa Galaxy S8’mi daha önce Android 8.0 ile tanışacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Android 8.0 ve LG

Biraz tahmin yürütmek gerekirse eğer LG V20 Android 8.0 güncellemesini aldıktan kısa bir süre sonra ortalama 1 ya da 2 ay kadar bir süre içerisinde LG G6 sürümünün de Android O güncellemesi alacağını tahmin ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir