LG V30 Hakkında Merak Ettikleriniz, Özellikleri

Genel Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

LG son zamanlarda adını LG V30 modeli ile andırmaya başladı. LG V30 özellikleri hakkında merak edilenler ve LG’nin yeni Amiral Gemisi ile piyasada nasıl bir yer alacak haberimizin detaylarında…

LG birçok seride telefon üretebilirken özellikle  ‘’ V ‘’ serilerine gösterdiği özen daha bir ayrıcalıklı denilebilir. En üstün özellikleri bu seride tutan LG yeni Amiral Gemisi V30 ile bu yıl diğer rakipleri ile kafa kafaya gidecek gibi görünüyor.

LG V20 Özelliklerini Bir Hatırlayalım

QHD teknolojisi ile 5.7 inç ekrana sahip olan bir V20 ile geçtiğimiz dönemde tanışmıştık. Çift kameralı olması, 3200 mAh batarya gücü, hızlı şarj ve ön Selfie kamerası ile biliniyordu. Günümüzdeki yeni modeller ile kıyaslandığında LG V20 özellikleri şuan bile en üst seviyede tutulurken LG V30 özellikleri düşünülürse bizlere çok şey katacak gibi görünüyor.

Peki, LG V30 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

LG V30 çıkış tarihi tahminlerimize göre Ekim ayının başında çıkacak gibi görünüyor. Çünkü LG V20 tanıtımının gerçekleştirildiği tarih ile ölçüşen bir yakınlaşması var. Hatırlanacağı üzere, LG V20 modeli geçtiğimiz yıl LG’nin özel bir etkinliğinde tanıtılmıştı. O zamanlar çıkan haberlere göre V20 modelinin tanıtımı Berlin’de bulunan IFA etkinliğinde düşünülmekteydi. Ancak farklı bir yöntem tercih eden LG kendi etkinliğini kendisi düzenleyerek V20 tanıtımını gerçekleştirmişti. 2017 yılında da IFA etkinliği 31 Ağustos tarihinde düzenlenecek. Buna göre IFA etkinliğini tercih ederse Eylül sonunda LG V30 ‘un raflarda olacağını tahmin ediyoruz. Ancak son zamanlarda yapılan yabacı kaynaklı haberlerde LG’nin IFA etkinliğinden önce V30 modeli için kendisi bir etkinlik düzenleyeceği yönünde olmaktadır.

LG V30

Diğer Rakipleri İle Aynı Dönemde Çıkarılacak!

Son zamanların teknoloji dünyasını büyük bir merakla gündeme taşıyan Apple, Samsung ve LG’nin yeni modelleri aynı anda çıkacağı tahmin ediliyor. Buna göre kısaca diğer modelleri hatırlayalım. Samsung Note 8 ve İphone 8 serisinin yanı sıra LG V30 aynı zamanlarda satışa çıkarılırsa eğer satış rakamlarında, oranda bir değişiklik bizleri bekliyor olacak.

LG V30 Fiyatı Ne Olacak?

EtNews yabancı kaynaklı teknoloji haber sitesine göre LG V30 Avrupa’da 650 dolar civarında satılacağını iddia ediyor. Hatırlanacağı üzere LG, G6 modelini piyasanın biraz altında bir fiyatla satışa sunmuştu. Bu şekilde diğer rakiplerinden düşük bir fiyatla karşılaşılmasındaki sebep ise Snapdragon işlemcilerinden bir önceki serisinin kullanılması sebebiyle uygun olduğu düşünülmekteydi. EtNews haberine göre diğer rakiplerine göre daha uygun bir fiyatla karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

LG V30 Özellikleri

Snapdragon Qualcomm 821 işlemciyi hatırlanacağı üzere LG G6 modelinde kullanmıştı. Oklar bu sefer LG V30 modelinde Snapdragon 835 işlemci kullanacağını gösteriyor. Son zamanlarda yine telefon üreticileri su geçirmez ve toz geçirmez telefonların üretimine oldukça hevesli görünüyor. Bu sebeple LG V30 ‘da IP68 su ve toz sertifikasının olacağını söylentiler arasındadır. 3200 mAh gücünde bir bataryaya sahip olmasının yanı sıra ESS Quad DAC desteği de verecek. Bu sebeple yüksek kaliteli ses çıkışı sunacak diyebiliriz.

Çeşitli yabancı kaynaklı teknoloji sitelerinin haberlerine göre LG V30 modelinin kablosuz şarj ve cam kapaklı olarak üretileceği söyleniyor. Haberlerin detayında çıkarılabilir batarya, parmak izi okuyucu da olacak. Ancak kapak tarafının cam olması ne derece iyi olur tabi telefon elimize geldiği zaman daha net anlayabileceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir