LinkedIn’e “Akıllı Cevaplar” Özelliği Geliyor!

Genel Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

İş arayan ve iş verenleri aynı sosyal mecrada buluşturan, genellikle iş hayatı ve kariyerle ilgili paylaşımların yapıldığı bir sosyal ağ olan Linkedln'e yeni bir özellik tanımlandı. Bu profesyonel sosyal paylaşım platformu 2002 yılında kurulmuştu. Getirdiği bu yeni özellik ile kullanıcılarının işini kolaylaştırmayı hedeflemekte. Hem mobil uygulama hem de masaüstü kullanıma uygun olarak geliştirilen bu yenilik “Smart Replies” yani Türkçe olarak “Akıllı Cevaplar” özelliğidir. Bu sayede Linkedln InMail kullanıcıları mesajlaşırken karşı tarafın yazdığını algılayarak buna uygun otomatik kısa cevaplar üretebilen bir arayüz kullanmış oluyorlar.  Ekim ayı itibariyle kullanımına başlanan Akıllı Cevaplar özelliği şu an yalnızca İngilizce dili ile yapılan yazışmalarda geçerli. İlerleyen zamanlarda Türkçe dil içinde otomatik cevaplar vermesi beklenen özellik sosyal ağ platformunu daha da profesyonel hale getireceğe benziyor.

linkedin-business.png

Kendi Otomatik Cevaplarınızı Oluşturun

Size gelen mesajlara karşılık olarak 3 otomatik cevap üreten "Akıllı Cevaplar" özelliğinin size yetersiz geldiğini düşünüyorsanız kendi otomatik cevaplarınızı oluşturabilme imkanını da sahipsiniz. Zaten akıllı cevap özelliği sizin yazışmalarınızı öğrendikçe kendisini geliştirebilme teknolojisine de sahip. Bu uygulama sayesinde daha az zaman harcayarak yazışmalarınızı gerçekleştirebileceksiniz. Tek bir tuşla size önerilen cevaplardan istediğinizi seçerek karşı tarafın mesajını yanıtlayabileceksiniz. 'Teşekkür ederim.', 'İyi günler.', 'Görüşmek üzere.', 'Anlaştık.' gibi ve daha bir çok kısa otomatik cevaplar sayesinde konuşmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

LinkedIn-yeni-ozellik.jpg

Mayıs ayında Gmail uygulamasına getirilen 'Anında Cevap' / 'Instant Reply' özelliği ile beraber de elektronik postalara telefon üzerinden hızlı cevap vermeyi kolaylaştırmıştı. Kullanmadığınız cevapları algılayarak otomatik listesinden çıkarıp kullanımınıza daha uygun cevapları size sunabiliyordu. Akıllı cevaplar özelliği ile benzerlik gösteren Anında Cevap uygulaması da kullanıcıların oldukça hoşuna gitmişti.  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir