Maaşları Artık Bitcoin Olarak Ödüyor!

Gündem admin
sponsorlu reklam

Bilindiği üzere Bitcoin çağın en önemli ve en hızlı değer kazanan yatırım aracıdır. Bu yıl değerini sürekli artıran ve rekor üstüne rekor kıran Bitcoin, geleceğin ticaret aracı olarak görülmektedir. Bitcoin’in sürekli değer kazanmasının en büyük nedeni ise bir merkeze bağlı olmamasıdır. Bu neden çerçevesinde bakıldığı zaman Bitcoin’in diğer para birimlerinin yükselişi veya düşüşlerinden etkilenmediğini ve spekülasyonlara karşı oldukça dayanıklı bir konumda bulunduğunu söylemek mümkündür.

Japon Şirketi Herkesi Şaşırttı!

Bitcoin’in sürekli değer kazanması ve borsalardaki değer artışının büyük bir merakla izleniyor olması, bu kripto para birimine olan ilgiyi oldukça artırdı. Bu ilgi ve etki karşısında seyirci kalmak istemeyen bazı ülkeler ise kendi kripto para birimlerini üreteceklerini açıkladı. Hatta bazı merkez bankaları bulundukları ülkenin para birimlerini destekleyecek olan bir kripto para üretiminin ne gibi avantajları olacağı konusunu araştırmaya başladı. Ancak Japonya’da bunlardan çok daha farklı bir durum yaşandı. Bu kez kripto para üretimi konusundan çok, kripto para dağıtımı yapılması hakkında konuşuldu ve bir Japon şirketi olan GMO, çalışanlarına maaşları artık Bitcoin olarak ödeme yapabileceğini aktardı.

GMO Kripto Para Sektöründe

Bir Japon İnternet şirketi olan GMO, sanal ortamda reklamcılık, internet alt yapısı servisleri ve finans alanlarında hizmet vermektedir. Bu alandaki çalışmalarını hızlandırmak ve sektörde Bitcoin hakkındaki bilgi eksikliğini gidermek amacıyla çalışanlarına maaşları artık Bitcoin olarak ödeyecek. Aynı zamanda şirket, bu yılın Mayıs ayında kripto para birimleri için bir borsa açmış bulunuyor.

İsteğe Bağlı Bir Uygulama

Çalışanlarına maaşları Bitcoin olarak ödemek için kolları sıvayan GMO internet şirketi yetkilileri, bu uygulamanın çalışanların isteğine bağlı bir uygulama olduğunu aktardı. Çalışanlar eğer isterlerse maaşlarını Japon Yeni veya Dolar olarak alma imkanına da sahipler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir