Mazda’nın Yeni Skyactiv-X Motorunun Nasıl Çalıştığını Gösteren Harika Video

Otomobil admin
sponsorlu reklam

Mazda, yeni tasarlamış olduğu dizel motorlar ile benzinli motorların karışımı olan Skyactiv-X Motorunun nasıl çalıştığını herkese gösteren bir video paylaştı. Bu iki motorun karışımı olarak piyasaya sunulması hedeflenen içten yanmalı Skyactiv-X Motor, animasyon şeklinde hazırlanmış olan bu video sayesinde ortaya çıktı.

Yeni Skyactiv-X Motorunun Özellikleri

Benzinli motorlar ile dizel motorların karışımı olan Skyactiv-X Motorunun en önemli özelliklerinden biri içten yanmalı olarak tasarlanmış olması olarak karşınıza çıktı. Skyactiv-X Motor, dünya üzerinde kullanılmakta olan iki motor türüne alternatif olarak ortaya çıktı. Günümüze kadar kullanılmakta olan içten yanmalı iki motor türüne yani benzinli ve dizel motorlara yeni bir soluk olarak ortaya çıkan Skyactiv-X Motorun nasıl çalıştığı animasyon video ile herkese gösterildi. Yeni dizayn edilen Skyactiv-X Motorun ve diğer motorların nasıl çalıştığı ve yeni motor ile eski motorlar arasındaki farklar ve benzerlikler de videoda anlatıldı. İçten yanmalı motor devrinin bitmediğine ve uzun yıllar daha devam edeceğine inanan Mazda, Skyactiv-X Motorunun neler yapabildiğini göstermek adına bu animasyon videoyu hazırladı.

Benzinli Motor ile Dizel Motor Karışımı Harika Tasarım Skyactiv-X Motor

Bir animasyondan öteye giderek, eski motorlar ve yeni tasarlanmış olan Skyactiv-X Motoru hakkında bir ders niteliği taşıyan video, iki motorun karışımı olan Skyactiv-X Motorunun nasıl çalıştığını da ayrıntılı bir şekilde izleyenlere gösterdi. Geleneksel motorlar ile Skyactiv-X Motorunun başarılı yönlerini nasıl bir araya getirdiklerini animasyon video ile ortaya koyan Mazda, izleyenlere harika bir motor tasarımı sundu. Son yıllarda daha çok önem verilen elektrik motorlarının bir süre daha geri planda kalmasını sağlayacak kadar başarılı bir çalışma olan Mazda Skyactiv-X Motoru, içten yanmalı yeni nesil motorların gücünü herkese gösterdi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir