Microsoft’un Ajanda Benzeri Cihazı Sızdırıldı!

Microsoft admin
sponsorlu reklam

Microsoft’un üzerinde çalıştığı projelerden biri internete sızdırıldı. Ajandaya benzeyen bir cihaz olarak dikkatleri üzerine çeken bu proje, bir dedikodu olarak zaten bilinmekteydi. Söz konusu Microsoft firması olunca yeni cihaz fikirleri hakkındaki iddialar çok da garip karşılanmıyor. Her yıl onlarca iddianın ortaya atılması ancak kesin bilgilerin paylaşılmaması sebebiyle bu ajanda projesi hakkındaki iddialar da sönük kalmıştı. Sızdırılan bilgiler ise cihaz üzerinde ciddi çalışmaların ve hazırlıkların yapılmış olduğunu gösteriyor.  Windows Central isimli bir sitede yayınlanan habere göre Microsoft, ajandaya benzeyen ve çift ekrana sahip olan bir tablet geliştirdi. Cihaz hakkında hazırlanan konsept videosu da internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Konsept Videoda Neler Var?

Konsept videoda gösterilen cihaz adeta bir ajandaya benziyor. Kitap şeklinde tasarlanan bu tabletin iki adet ekranı var. Tabletin rahat bir şekilde kullanımı için kalem de tasarlanmış. Videoda gösterilenlere göre tablet içerisinde tüm Office uygulamaları bulunuyor. Cihazın kendine özel bir not alma uygulaması da bulunuyor. Windows Central sitesinde yapılan açıklamaya göre, deftere not alma hissini gerçekçi kılmak adına bu uygulama üzerinde yoğun bir şekilde çalışılmış. Cihazın ismi ise “Andromeda” kod adına sahip. Tamamen konsept üzerine hazırlanmış olan videoda cihazın donanımsal özellikleri hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor.

Cihazın Yazılımsal Yönü Hakkında Tahminler

Konsept video üzerinde bir çeşit emülasyon arayüzüne sahip bir cihaz olarak tanıtılan bu ajanda da, Windows 10 Mobile kullanılacak olması su götürmez bir gerçek gibi görünüyor. Site üzerinde yapılan açıklamalarda Windows 10’un masaüstü platformlarda çalışan pek çok uygulamasının kullanılabileceği söyleniyor. Cihazın fiyatı hakkındaki tahminler ise, donanımsal özellikleri kesinleştikten sonra yapılabilecek. Konsept videoyu izleyen internet kullanıcılarının pek çoğu, cihazı beğenmiş gibi görünüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir