Netflix’in Kevin Spacey’nin Kararı Olay Yarattı

Gündem admin
sponsorlu reklam

Netflix, basına da yansıyan Kevin Spacey’ye yapılan taciz iddialarının ardından “House of Cards” dizisini bitireceklerini açıkladı. Sadece internetten yayınlanan ve ABD yapımı olan dizinin yayınlayıcısı Netflix, Kevin Spacey’nin başrolde oynadığı ve binlerce hayranı bulunan “Haouse of Cards” dizisini 6. Sezonu yayınladıktan sonra 2018 yılında sonlandıracağını açıkladı. Diziyi bitirme kararının çok öncelerde alındığını belirten site, bu durumdan ve taciz olaylarından ötürü çok büyük rahatsızlık duyduklarını açıkladı. Diziyi bitirme kararının sebeplerini ise açıklamadı. Bu durum Kevin Spacey filmleri hayranlarını üzdü.

İlk Taciz Olayı İtirafı ve Olaylar Zincirinin Başlaması

Drank Underwood isimli siyasetçiyi canlandıran Kevin Spacey’ye dizide Robin Wright eşlik ediyor. Amerika seçimleri House of Cards konusu olarak seçilmiş. Bu güne kadar 33 kategoride Emmy ve 8 kategoride Altn Küre ödülüne aday gösterilen dizi, ikili sayesinde Altın Küre’yi hak etmişlerdi. Olaylar zinciri Star Trek Discovery dizisinde oynayan Anthony Rapp’ın Kevin Spacey’nin kendisinin 14 yaşında iken taciz etmeye çalıştığını ve bir partide sarhoşken yatak odasına götürmek istediğini anlatmasıyla başlamıştı. Antohony Rapp; “Partide beni kucaklayıp kapıdan içeri taşıdı ve benimle cinsel ilişki yaşamaya çalıştı. İlk başta ne olduğunu anlamadım ancak olayı fark ettikten sonra elinden kurtuldum.” Dedi. Kevin Spacey de “ Anlattığı tarihte 26 yaşındaydım. Yaklaşık olarak 30 yılı geçmiş. Samimi olarak söylemeliyim ki böyle bir olay hatırlamıyorum. Ancak yine de özür dilerim.” Dedi.

Kevin Spcacey’den Eşcinsellik Açıklaması

Kevin Spcacey basına yaptığı bir açıklamada kendisinin eşcinsel olduğunu ve artık bu durumla açıkça yüzleşmek istediğini belirtti. Bu açıklamanın ardından birçok LGBT topluluğu Spacey’e tepki gösterdi. Bu açıklamanın tamamen saptırma olduğunu belirten topluluklar, küçük yaşta bir erkek çocuğuna, sarhoşken yapılan taciz olayının eşcinselliğin arkasına sığınılacak bir olay olmadığını belirttiler. İngiliz The Sun gazetesi ise Kevin Spacey hakkında İngiltere’de gerçekleşmiş bir cinsel taciz olayıyla ilgili olarak soruşturma başladığını duyurdu. Amerikan Güzeli filmi ile 2000 senesinde Kevin Spacey Oscar kazanmıştı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir