Nissan’ın Atası Datsun’dan Yeni Bir “Ateşli Hatchback” Sinyali

Otomobil Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Datsun’un Go Live konseptli otomobil serisinin 2017 yılında Endonezya Otomobil Fuarında tanıtılacağı açıklandı. Bu tanıtım sonrasında yepyeni bir performans otomobiliyle tanışacağımız düşünülüyor.

Datsun ismi Nissan’dan daha öncesine dayanmaktadır. 1934 yılında zamanın Japon Hükümetinin politikaları sebebiyle ekonomik açıdan zorluklar yaşamış ve Datsun ismini Nissan olarak değiştirerek otomotiv sektöründe çalışmaya devam etmiştir. Bu köklü otomobil firması 2012 yılında Nissan markası içerisinde tekrardan ayrı bir marka olarak karşımıza çıkmıştır. Nissan’ın küreselleşme politikası kapsamında, Güney Afrika, Rusya ve Hindistan gibi ülkelerde pazarlama çalışmalarına devam etmektedir. Bu pazarlar içerisinde en geniş olanlarından bir diğeri de Endonezya’dır. Önümüzdeki haftalar içerisinde de Endonezya’nın ev sahipliği yapacağı Uluslararası Otomobil Fuarında Datsu’nun sportif yönüyle tanışma olanağı elde edeceğiz. Datsun bu yönünü DN Multisix ve DN F-Sedan ismini verdiği iki farklı konseptle bizlere göstermeyi planlamaktadır.

Datsun bu fuarda bizlerin karşısına Go Live adını verdikleri bir konseptle çıkacak olup yine,  Go adını verdikleri modellerde kamuflaj desen renk seçenekleri de listesinde mevcuttur. Pek çok başarılı detay içerisinde şu ana kadar en çok ilgi çekmiş olanlar; tamponlar, arka spoyler, tamamen yenilenmiş ışıklandırma grubu, altıgen ızgara formu ve 17 inç’lik jantlar. Güç ünitesiyle ilgili hiçbir açıklama ya da bilgi paylaşımı yapılmadığı için bu konu gizemini fuara kadar saklayacak gibi görünmekte.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir