Nokia 3’ün dayanıklılık testinde başına gelmeyen kalmadı

Gündem Çağla Karabacak
sponsorlu reklam

Akıllı telefonların dayanıklılık testleri bilindiği üzere oldukça hafif şartlarda değerlendirilse de bu defa Nokia 3 dayanıklılık testine tabii tutuldu ancak yakıldı, çizildi, atıldı, büküldü kısacası Nokia 3’ün başına gelmeyen kalmadı. Bakın tüm bu teste rağmen nasıl bir performans sergiledi.

Bir zamanların efsanesi olan Nokia, bilindiği üzere akıllı telefon piyasasına tutunamadı. Microsoft ile anlaşması olduğu için Microsoft işletim sistemi ile akıllı telefon piyasasında İOS ve Android karşısında istenilen ilgiyi göremeyince bir süre sonra Microsoft ile anlaşmasını bitiren Nokia bu defa HDM Global çatısı altında akıllı telefon piyasasındaki yerini almaya karar verdi. MWV 2017 etkinliğinde birçok Nokia modelinin duyurularından biriside Nokia 3 olarak belirtilmişti. Ancak telefonun tasarımı dahil olmak üzere her şeyi tamamlandı son olarak dayanıklılık testine tabii tutuldu.

Nokia 3 dayanıklılık testinin aynı zamanda video ile kayda alınması Nokia severler ile buluşturuldu. Kısa da olsa videoda Nokia 3’ün ne kadar dayanıklı olduğunu görebiliyoruz.

Nokia 3 Dayanıklılık Testi Görüntüleri

JerryRigEverything isimli Youtube kanalında sürekli olarak teknolojik cihazların dayanıklılık testi videolarına ulaşmak mümkün. Görüntülerden de anlaşılacağı üzere Nokia 3 Gorilla Glas teknolojisine sahip ekrana sahip olsa da çizilmelere karşı oldukça hassas görünüyor. Bükülmesi ve yakılmasından da anlaşılacağı üzere biraz sağlam görüntüsü izlenimi veriyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağla Karabacak {Çağla Karabacak}

Telefon teknolojisine karşı oldukça meraklı bir yapıya sahibim. Çok ilginçtir ki bu merakımı yazılara dökerek keyif aldığımın bilincinde oluyorum. Henüz 23 yaşında olsam da gelecekte mutlaka teknoloji ile adımı sıklıkla andıracağıma inanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir