Opera VPN Nasıl Kullanılır

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Opera VPN son yıllarda hayatımıza girmiş teknolojik bir terim. Peki, bilmeyenleri için Opera VPN nedir? Opera VPN günlük hayatımızda sürekli kullandığımız Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya sayfalarına giriş yaparken sizlere kolaylık sağlayan bir tarayıcıdır. Yani son zamanlar bazı durumlarda bu tarz sitelere yasaklamalar getirilmiştir. Bu yasaklamaların sonucunda siteler giriş yapamadığımız için DNS lerini değiştirerek giriş yapmayı deniyorduk. Fakat artık böyle bir şey yapmaya gerek kalmadı Opera sizlere daha kolay ve sürekli kullanabileceğiniz bir yöntem sunuyor. Opera VNS sistemiyle tüm engellemelere karşı sosyal medya hesaplarınızı kullanmaya devam edebileceğiniz bu tarayıcı sistemi sizlere sunuyor.

Opera VPN                         

Opera VPN kullanmak isteyenler için ilk olarak telefonunuza bu programı indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama tüm telefon işletim sistemleri için geçerli ve uygundur. Telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra sitelere giriş yapabilmeniz için sizlere bir bağlantı sunuyor buraya tıklayarak bu bağlantı üzerinden tüm sosyal medya uygulamalarınızı engellemeler olduğu halde kesintisiz kullanabiliyorsunuz. Eğer bu işlemi bilgisayarınızda uygulamak istiyorsanız da bilgisayarınıza en yeni Opera VPN programını indirmeniz gerekli.  Daha sonra tarayıcınızın ayarlar bölümünden gizlilik ve güvenlik bölümüne geçerek enebla VPN yazılı butona tıklamanız gerekiyor. Artık tarayıcınız Opera VPN olmuş oluyor.  Opera VPN diğer tarayıcılar tarafından da en çok arananlar listesinde ilk sıralarda yer almaya başlamış durumda.

Opera VPN Ayarlar

Opera VPN’yi tarayıcınız haline getirdikten sonra karşınıza sizin tercihlerinize göre yapmanız gereken bir yarlar bölümü gelecek. İlk olarak buradan lokasyon seçimi yaparak bulunduğunuz ülkeyi seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz ülkeye göre de sizlere dil seçeneği sunulacak. Böylece ülkenizde yaşayacağınız herhangi bir engelleme durumunda Oper VPN size bu engellemeyi fark ettirmeden işlemlerinize devam edebilmenizi sağlayacak. Artık çok popüler olan Opera VPN tarayıcıyı birçok şirkette güvenlik olarak kullanmaya başladırlar. Bu durumda Opera VPN tarayıcının popülerliğini ve tercih edilme oranlarını arttı. Artık herkesin kolayca bir tıkla telefonuna ya da bilgisayarına indirip kullanabileceği çok kolay ve kullanışlı bir program. Özellikle de sosyal medya bağımlısı olan kullanıcılar için vazgeçilmez bir program, kesintisiz sosyal medya seçeneği sunan bir tarayıcı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir