Palm Akıllı Telefon Pazarına Geri Dönüş Yapacak!

Gündem Sevim Tokgöz
sponsorlu reklam

Bilindiği üzere 2011 yılında TCL tarafından satın alınan Palm, satıldıktan sonra telefon üretimine ara vermişti. Tutkunları ise bu duruma oldukça üzülse de TCL pazarlama müdüründen nihayet müjdeli haber geldi. Buna göre 2018 yılı itibari ile Palm akıllı telefon piyasasına geri dönmek için düğmeye bastı!

Bir dönem telefon konusunda oldukça popüler olan markalardan Nokia, Alcatel, Blackberry şuan için akıllı telefon pazarına giriş yaptılar ve eski randımanlarını yeniden oluşturamasalar da sonradan sektöre giriş yapmanın verdiği dezavantaj ile karşı karşıyalar. Ancak tutkunları yine de bu markaları yalnız bırakmıyor. Bugünlerde ise bu serüvene dahil olacak olan Palm gündemi akıllı telefon piyasası ile meşgul etmeye başladı.

Palm Geri Dönüş İçin Kolları Sıvadı!

Çin menşeili firma olan TCL tarafından satın alındıktan sonra telefon üzerine herhangi bir üretim gerçekleştirmeyen Palm pazarlama müdürü olan Stefan Streit 2018 yılı için açıklamalarda bulunarak Palm markasını akıllı telefon piyasasında görmek isteyenlere müjdeli haberi verdi. 2018 yılı içerisinde tasarlanacak ve hazır hale getirilecek olan Palm akıllı telefonun şimdilik herhangi bir tasarım haberi olmasa da büyük bir merak içinde beklendiğini söyleyebiliriz. Türkiye’de her ne kadar tutulup, tutulmayacağı belirsiz olsa da Çin gibi uzak doğu ülkelerinin sevilen markalarından birisidir.

Bir dönem LG tarafından satın alınan Palm markasının işletim sistemi yüzünden bu zamana kadar telefon piyasasına giremediği düşünülse de bu günlerde hangi işletim sistemini kullanacağı tartışmalar arasında olurken büyük ihtimalle Android kullanabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevim Tokgöz {Sevim Tokgöz}

İzmir / Bornovo’da üniversite öğrencisiyim ve teknolojiyle yakından ilgileniyorum. Her gün teknoloji haberlerini okumadan kendime gelmem mümkün olmuyor. Bu kapsamda okuduklarımı yazılara dökerek daha da iyi pekiştirme fırsatı buluyorum. 19 yaşındayım ve Teknoloji ailesi ile birlikte güzel şeyler başardığıma inanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir