Porsche Panameraya Akü Yetiştirilemiyor

Gündem admin
sponsorlu reklam

Amerika’da büyük ilgi gören Porsche Panamera 4 E-Hybrid’e akü üreticilerinin akü yetiştirmekte zorlandığı ifade edildi.  Porsche Panamera’ya artan talep sonrasında Porsche yetkilileri  temiz araçlara geçmenin olumlu olduğunu, ancak zorlukları da beraberinde getirdiğini ifade etti.

Porsche’nin Leipzig’teki fabrikasının başındaki isim Gerd Rupp, bu modellerdeki özel sistemin niteliklerinden bahsetti ve şu anda tüketici talebini karşılamaya çabaladıklarını vurguladı.  Reuters’e verdiği röportajda bu yıl yaklaşık 8000 Panamera imal edileceğini ifade etti.

Sınırlarımız Var

Gerd Rupp, her ne kadar tüketicinin talebini karşılamak için yoğun çaba sarf ettiklerini aktarsa da akü üreticilerinin kapasitelerine bağımlı olduklarını vurguladı.

2015 yılındaki emisyon skandalının ardınadn Volkswagen kendi kendini süren ve elektrikle çalışan araçlara yatırım yapılacağını açıklamıştı. Bu stratejinin başarısının, Avrupa’daki yeni düzenlemeler sonrasında daha da arttı. Yeni düzenlemelere göre, AB, C02 emisyonlarını azaltmayan otomobil üreticilerine ceza verecek.

Volkswagen’in karına büyük katkı yapan Porsche, elektrik araçları için 1 milyar Avro yatırım yaptı ve CO2 emisyonlarını azaltma yolunda önemli adım attı.

Elektrikle Çalışan Porsche

Leipzig’te tamamen elektrik Porsche üretme şansının yüksek olduğunu ifade eden Rupp, 2018’in ilk yarısına işaret etti.  Bunun yanından, Porsche’nin mekatronik mühendisleri, yazılım uzmanları bulmakta zorluk çektiğini sözlerine ekledi. Otomobil üreticilerinin otomotik ve yüksek teknolojili sistemlere geçmelerinin ardından bu tür uzmanlara talebin arttığını vurguladı.

Rupp, son bir yılda Panamera’nın üretim sayısını dünya genelinde iki katına çıkardıklarını ifade etti. Bu sene içerisinde 8 000 yeni Hybrid Sedan’ın da  piyasaya sunulacağını ifade etti.

Dolayısıyla, Porsche’yi önümüzdeki dönemde zorlu koşullar bekliyor. Bir yandan uzman bulmada sıkıntı yaşayan Porsche, teknolojik atılımını devam ettirmenin peşinde. Planlanan teslim tarihlerini de ertelememenin yollarını arayan Porsche, yine de müşterilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir