PUBG’ye ‘’Single Player Modu’’ Gelmeyecek!

Oyun Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

PUBG yani Playerunkown’s Battlegrounds oyuncularının son zamanlarda dile getirdikleri yegane soru olan ‘’PUBG’ye single player modu gelecek mi?’’ sorusunun cevabını, PUBG’nin yaratıcısı olan Brandon Greene yanıtlamış bulunmaktadır. Greene yaptığı açıklamada, single player modu, yani tek oyunculu oyun modunun oyuna eklenmesinin yakın zamanda mümkün olmayacağını açıklarken, bu modun oyuna eklenmesine kadar daha birçok problemin ortadan kaldırılması gerektiğini belirtti.

20170421143145.png

PUBG’nin En Büyük Problemi FPS

PUBG single player oyun modu ile ilgili bu açıklamadan sonra ise birçok oyuncu ve önde gelen oyun eleştirmenleri de aynı fikirde olduklarını açıkladılar. Çünkü PUBG oyuncularının, oyun ile ilgili en büyük problemlerinden biri olan performans problemi hala çözülmemiş durumda bulunuyor. Örneğin, oyuna başladıktan sonra oyun grafiklerini en düşük seviyeye getirip oyuna devam ettiğiniz sırada oyunun size sunacağı maksimum FPS, yani saniyelik görüntü sayısı 30 ile 35 civarıdır. Bu durum, donanım sorunu yaşayan bilgisayarlar için oldukça büyük bir problem arz ediyor. Bilgisayarın çok fazla ısınmasına hatta ekran kartının yanmasına bile sebep olabilecek bir durumdur. Bu performans problemi halihazırda oyun içerisinde mevcutken, bir de single player modu çıkarılırsa, durum çok daha vahim olacaktır. Çünkü single player modunda bulunacak olan her bir BOT, bilgisayarınızın performansını daha da kötü etkileyecektir. Bu da PUBG’yi oynanılamaz kılabilecek en büyük sorun olacaktır.

maxresdefault-26-700x394.jpg

BUG Temizliği

PUBG single player modunun erken bir zaman içerisinde çıkmayacak olmasının bir diğer nedeni ise oyun içerisindeki bug sayısının fazlığıdır. Birçok oyuncunun tecrübe ettiği bir gerçek olan bu durum, oyun keyfini düşürmekte ve bazı durumlarda oyuncuların oyundan soğumasına bile neden olmaktadır. Bu bug’lar ortadan kaldırılmadığı sürece single player modunun oyuna eklenmesi de pek olası bir durum olarak gözükmemektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir