Razer’in En Yenisi Lancehead

İnceleme admin
sponsorlu reklam

Uzun süredir oyuncular için özel donanımlar tasarlayan Razer, kemikleşmiş kitlesi için “Mızrakbaşlı çıngıraklı yılan” anlamına gelen yeni ürününü tanıttı. Hem kablolu hemde kablosuz versiyonu bulunan Lancehead’in donanımsal olarak bazı farkları var.

Kablosuz Oyuncu Mouse’u mu olur?

Günümüz teknolojisi tepki gecikmelerini minimuma indirse de oyuncuların tercihi çoğunlukla kablolu Mouselardan yana olmakta. Kablolu modeli ile karşılaştırıldığında bazı dezavantajları olsa da kablosuz Razer Lancehead özellikleri ile, oyuncular arasındaki “kablosuz mouse kötüdür” ön yargısını kırabilecek bir ürün.

Her iki model de 16.000 DPI’lık sensör bulunmasına rağmen, kablosuz modelde lazer okuyucu bulunurken kablolu modelinde ise optik okuyucuya sahip. Her iki model de 16.000 DPI destekli ve 1000 Hz polling rate değerine sahip olmasına rağmen, optik okuyucuya sahip olan kablolu model 450 inç/saniye tarama yapabilme özelliği ile kablosuz lazer sensörünü (250 inç/saniye) geride bırakıyor.

Ayrıca kablolu modelin, kablosuz modeline kıyasla fiyat avantajı olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tasarım

Lanchead’in tasarım olarak en büyük özelliği Sadece sağ el kullanan oyunculara göre değil, solak oyuncular düşünülerek de tasarlanmış olması. Yani Lancehead her iki el ile de kullanılabilir.

Son derece agresif bir görünümü olan Lancehead, hafif kemikli bir yapısı olan bir scroll’a sahip. Ön tarafı açık olarak tasarlanan Lancehead’in şarj kablosu tekerleğin hemen altındaki micro-USB slotuna bağlanmakta.

Ayrıca Lancehead’in ağırlığı sadece 111 gram, bu sayede kablosuz bir house için son derece hafif ve kullanımı kolay.

Toplamda 8 adet tuşu bulunan Lancehead’in üst kısmındaki tuşlar ile DPI değerini istediğiniz ölçüde ayarlamak da oldukça kolay. Yan tarafında bulunan tuşlar 2+2 şeklinde tasarlanmış ve hem sağ, hem de sol el için tasarlandığından kullanımı bir hayli rahat.

Firmanın Chroma teknolojisini kullanan Lancehead’in tuşları Razy Synapse programı ile yeniden programlanabiliyor, ışıklandırmasını tercih ettiğiniz şekilde ayarlayabiliyor ve bazı güç tüketimi ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Lancehead Değerlendirme

Lancehead’in Artıları:              1. Yüksek performans

2. Uzun pil ömrü

3. Razer Chroma

4. Kablosuz bir fare için oldukça hafif

5. Her iki el ile de kullanılabilir.

Lancehead’in Eksileri:             1. Yüksek fiyat

2. Kablosuzda düşük performanslı sensör

Son olarak ürünün artı ve eksi yönlerini bir araya toplarsak Lancehead yüksek fiyatına rağmen oyuncuların senelerce kullanabileceği bir ürün.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir