Razer’ın Yeni Telefonunun Rakiplerini ‘Tedirgin’ Edecek Özellikleri

Android Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Akıllı telefon piyasasındaki rekabet her geçen gün artıyor. Sektöre yeni giren firmalar ise iddialı olmak için piyasadaki rakiplerine göre daha fazla fonksiyon sunma peşinde. Razer tarafından üretilecek Razer Phone ise piyasaya yeni girecek modellerden birisi.

Razer-Phone.jpg

Razer ve Telefon Piyasası

Bilgisayar oyunu oynayan kişiler için ekipman üretimi yapan Razer 2017 senesinin başlarında gerçekleşen satın alma işlemiyle telefon üretimi gibi alanlara yönelen Nextbit firmasının sahibi olmuştu. Bu hamleden bir süre sonra telefon üreteceğini açıklayan Razer akıllı telefon geliştirme sürecinin sonlarına yaklaştı. Firmanın ilk üreteceği telefon olması sebebiyle ortada net bir bilgi bulunmazken gizli veya açık olarak yapılan bilgi paylaşımları Razer Phone ismi verilen cihazın özellikleri hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlıyor.

Razer-smartphone.jpg

Büyük Üreticilerle Yarışmaya Hazır

Sızdırılan son bilgilere göre Razer telefon özellikleri sayesinde pazarda büyük payı olan rakipleriyle rekabet etme amacında. Donanımlı olduğu göze çarpan bu cihaz firmanın ilk telefon deneyimi olmasına rağmen yüksek donanım özelliklerine sahip. İlk dikkat çeken özellik ise batarya kapasitesinde. 4000 mAh batarya kapasitesi ile yüksek batarya gücü ve hızlı şarj imkanı Razer Phone için en dikkat çeken detayların başında. Ekran boyutu ise 5.72 inç olarak belirenmiş. 

Kamera fonksiyonu telefon kullanıcıları tarafından sık tercih edilen bir özellik olduğundan dolayı Razer iki arka ve bir ön kameraya sahip olarak tüketicilerin kullanımına sunulacak. Ön kamera 7 megapiksel gücünde iken arka kameralar ise 12 ve 13 megapiksel gücünde. İki arka kamera ise farklı özelliklere sahip olmasıyla öne çıkıyor. 1440p ekran özelliğiyle gelmesi beklenen Razer Phone işletim sistemi olarak Android 7.1.1 kullanacak. Sızan bu bilgilerle Razer Phone akıllı telefon özelliklerinin büyük telefon üreticileri ile yarışabilecek kadar güçlü olduğu ifade ediliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir