Samsung Galaxy J7 Patladı

Gündem Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Samsung Yeni Bir Patlama İle Gündeme Geldi!

Samsung modellerinden birisi olan Galaxy J7 modelinde patlama meydana geldi. Gündemin önemli konuları arasına giren bu patlama 4 yaşındaki küçük bir çocuğun elinde patlayınca küçük çocuk ölümün kıyısından döndü.
Geçtiğimiz dönemlerde Galaxy Amiral Gemisi olan Note Serilerindeki patlama ve yanma haberleri ile gündemi oldukça meşgul eden Samsung, bu defa da J7 serisinde patlama ile gündeme bomba gibi düştü. 4 yaşında küçük bir çocuğun elinde patlayan bu telefon acaba devamında yine patlamalara devam edecek mi?

Küçük Çocuğun Elinde Patladı!

Samsung, Note serisini yakın zamanda yeni bir Amiral Gemisi olarak piyasaya çıkarmaya hazırlanırken, orta segmentte J7 serisinde patlama meydana gelmesi hiç istenmeyen bir durum olarak kabul edildi. Ancak Samsung Galaxy J7 ( 2016 ) modelinde patlama nın meydana gelmesi J7 ( 2017 ) modelinde olsaydı eğer işler bir hayli karışacak gibi görünüyordu.

Galaxy J7 patlama

Patlama Aşırı Isınmadan Kaynaklandı!

Pakistan’da meydana gelen olayda, Naureen Ahsan isminde bir vatandaşın yeğenine oyun oynaması için J7 2016 model telefonu verdiğini ancak aşırı ısınmadan dolayı telefonun patladığını söylüyor. Patlayan telefonun çocuğa ciddi bir yara vermediğini ve telefonun resimlerini çekerek Facebook hesabında paylaşan Naureen Ahsan, arkadaşlarına telefonun patladığı şeklinde bir mesaj yazdı.

galaxy j7 patlama

 

Note 7 Piyasadan Toplatılmıştı!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda Note 7 serisindeki patlamalara karşı bir türlü önlem alamayan Samsung yetkilileri, en son çare olarak tüm dünyadaki telefonlarını geri toplama kararı almıştı. Geçtiğimiz günlerde Fan Edition adı altında Note 7 satışının tekrar satılacağı da gündeme gelmişti. Yenilenen Note 7’de bir öncekine göre daha küçük batarya kullanıldığı bu sebeple patlama riskinin olmayacağı düşünülmekte!

Henüz Samsung’dan Bilgi Gelmedi!

Yaşanılan sorun karşısında Ahsan isimli vatandaş, durumu hemen Samsung yetkililerine bildirdi. Ancak henüz dönüş olmadığını da sözlerine ekleyerek önemli bir mesajı da vermeyi unutmadı. Çocuklarınız için telefonları oyun oynaması için emanet ederken çok dikkatli ve temkinli olmaları yönünde aileleri uyardı.
Galaxy J7 Patlaması Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir