Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri

Samsung Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Galaxy Note 8 Hakkında Merak Edilen Herşey!

Samsung devinin Amiral Gemisi modelleri arasında olacak olan Galaxy Note 8 özellikleri bu günlerde herkes tarafından merak edilen önemli konulardan birisidir. Peki, hem özellikleri hem de piyasaya çıkış tarihi hakkında meraklarınızı gidermek ister misiniz?
Özellikle Note serisini kullanmayı seven kişiler gerek büyük ekranlı olması gerekse de teknik özellikleri bakımından gelişmiş olması nedeniyle kullanmayı dört gözle beklediklerini biliyoruz. Peki, Note 8 fiyatı ne olacak derseniz yazımızın devamında aradığınız, merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Galaxy Note 8 Özellikleri ve Fiyatı

Yakın zamanda çıkarılan ve şuan için tüm dünyada satışta olan Samsung’un en yeni Amiral Gemisi olan Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerine Note 8 ‘in benzeyeceği düşünülenler arasındadır Buna göre aslında bir tasarım gözler önüne gelmektedir. Ancak her ne kadar tasarımı birbirine benzeyecek olsa da daha büyük ekran, farklı dizayn edilmiş arka kameralar ve çok daha güçlü parmak izi okuyucusu ile bizleri karşılayacak olan Note 8 özellikleri bakımından da yine S8’den daha farklı olacak. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde sızıntı haberler beraberinde Galaxy Note 8 kılıfı ve kalemi hakkında detayları sizlerle paylaşmıştık. Galaxy Note 8 ekranı kaç olacak diyenlere ise 6.4 inç olacağını şimdiden sizlere söyleyebiliriz.

note 8 resmi

Bilgiler resmi ağızdan yansıtılmamış olsa a sızıntı haberlere göre yola çıktığımızda Galaxy S8 ‘de olduğu gibi Galaxy Note 8’de de benzer özellikler ağır basıyor. Buna göre 2.960 x 1.440p ve en, boy-uzunluk olarak da 18.5:9 ölçülerinde olacağı tahmin ediliyor. Hatırlanacağı üzere Note 7’lerin ekranları 5.7 inç olarak piyasaya çıkmıştı. Note 8 sızıntı haberler ise Note 7’den daha büyük bir ekrana sahip olacağını söylüyor. Buna göre 6.4 inç olacağı kesin tahminlerimiz arasındadır. Note 8 Kavisli Super Amoled ekranla çıkacaktır.

Galaxy Note 8 Ne Zaman Tanıtılacak?

Note serilerini kullanan kişiler malum Note 7 vakasından sonra uzun bir süredir yeni nesil Note serilerine kavuşamadılar. Tam kavuştu dediğimiz anda Note 7 telefonlardaki batarya sorunu nedeniyle geri iade etmek zorunda kalmışlardı. Bu durum tabi sadece kullanıcıları değil üretici firmayı da bir hayli üzmüştü. Ancak geri topladığı cihazları yeniden farklı bir tasarım ile boşluğu doldurmak adına Galaxy Note FE modelini çıkarmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda Galaxy Note 8 ne zaman çıkacak sorularını da cevapsız bırakmayan bir Samsung görüyoruz. Hatırlanacağı üzere Galaxy Note 7 serisi telefonlar Ağustos ayında tanıtılmış ve aynı ay içerisinde ABD’de satışa sunulmuştu. Galaxy Note 8’de yine 2017 Ağustos ayında tanıtılacak iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Güney Kore’nin önemli teknoloji haberleri sunan yayını olan The Bell derki; Samsung Galaxy Note 8 Amiral Gemisini Ağustos ayında tanıtacak ve Note 7’de olduğu gibi aynı zaman dilimlerinde satışa çıkaracak.

Note sekiz

İphone 8 mi Yoksa Galaxy Note 8 mi Daha Önce Çıkacak?

Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de bazı telefon meraklısı kişilerin merak ettiği konulardan birisi de İphone 8 mi yoksa Galaxy Note 8 mi daha önce satışa çıkarılacak diye sorularına cevaplar aranıyor. Ancak yaptığımız araştırmalara göre bir üst paragrafımızda da belirttiğimiz gibi Galaxy Note 8 2017 Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor. Diğer kaynaklara göre en geç 1 Eylül itibari ile lansmanının muhtemelen yapılacağına dair bilgiler bulunuyor. Ancak İphone 8 hakkında sızıntı haberlere baktığımız zaman henüz net bir bilgiye ulaşmak zor tahminlerimiz ya da yabancı kaynaklı haber sitelerinden aldığımız bilgilere göre Galaxy Note 8 elini biraz daha çabuk tutacak gibi görünüyor. Hatta bazı kaynaklar İphone 8 tanıtılmadan önce Galaxy Note 8 satışta bile olacak.

iphone 8 note 8

Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri

Aslında en can alıcı noktalardan birisi de kuşkusuz Note 8 teknik özellikleri olmaktadır. Çünkü Samsung devinin şuan için üstünde titrediği modellerden birisi Note 8 olunca kullanıcılarının da ilgisi şuan için bu modelde diyebiliriz. Buna göre telefonda kullanılacak olan işlemci henüz netlik kazanmadı. Ancak daha önce yaptığımız Samsung haberlerine göre Qualcomm Snapdragon 836 işlemci kullanılacağı yönünde haberler çıkmıyor değil. Her ne kadar farklı tahminler ortaya atılsa da en son sızıntı haberlerde Snapdragon 836 üzerinde durduklarını görmekteyiz. Ancak Galaxy Note 8 işlemci konusu şuan için karışık da denilebilir. Çünkü iki farklı işlemci ile karşımıza gelmesi de beklenenler arasındadır. Snapdragon 836 işlemciyi muhtemelen ABD pazarında değerlendirecek bir anlayış görmekteyiz. Aynı zamanda Avrupa’da ise Exynos 8895 işlemci kullanılacağı söylentiler arasındadır.

samsung note 8 resmi

Galaxy Note 8 RAM ve Kamera Özellikleri

Teknik özellik olarak RAM her telefonda en önce merak edilenlerin belki de ilk sırasında gelmektedir. Her ne kadar RAM konusunu konumuzun sonlarına saklasak da Galaxy Note 8 6 GB RAM ile kutusundan çıkacak diyebiliriz. Galaxy Note 8 Kamera ise yine tahmin edileceği üzere çift kamera ile kamera ile karşımıza gelecek. Buna göre; 12 MP geniş açılı Objektif ve 3X Optik Zoom, 13 MP Optik Telefoto özelliklerini barındıracak.

Samsung note 8 kamera

Galaxy Note 8 Parmak İzi Okuyucusu

Samsung Galaxy Note 8 çıkacağı haberi duyulduğu günden bu yana parmak izi okuyucusu ile ilgili birçok haberler yapıldı. Buna göre herkes şuan için parmak izi sensörünün cihazın ekran alt kısmına entegre olarak çıkacağını biliyor. Ancak bu kesinlikle net bir bilgi değildir. Çünkü Naver araştırma merkezinin yayınladığı bir raporda ekrana entegre edilmesinde bazı teknik sıkıntıların yaşandığını söylemektedir. Buna göre hala arka tarafına dizayn edilecek olması düşünülenler arasındadır. Buna göre Galaxy Note 8 parmak izi okuyucusu ön ekranda olacak ya da arka tarafında olacak diyerek kafamızdaki soru işaretlerine net bir şey şuan için koymamak gereklidir. Eğer olur da Galaxy S8 parmak izi okuyucu gibi arka tarafa kameraların yakınına koyarlarsa yine kullanıcıları üzecek diyebiliriz.

Note 8 parmakizi okuyucu

Galaxy Note 8 Diğer Bilinmesi Gerekenleri

Öncelikle yepyeni bir SPEN ile bizleri karşılaması oldukça hoş olacağı gibi büyük merak edilenleri arasındadır. Galaxy Note 8 bataryası ise 3500 mAh gücüne sahip olurken, sizlere sesli olarak yardımcı olan Bixby ise daha gelişmiş bir şekilde karşımıza gelecek. Ayrıca Android 7.1.1 ile kutusundan çıkması düşünülüyor.

Galaxy Note 8 Fiyatı Ne Olacak?

Herkesin en büyük meraklarından birisi de tabi ki maddi açıdan kullanıcıları zorlayıp zorlamayacağıdır. Note 8 fiyatı hakkında çeşitli spekülasyonlar mevcut olsa da her zaman bilinen adet yine devam edecek gibi görünüyor. Nedir bu adet tabi ki Note serilerinin diğer modellere göre biraz pahalı olması. Aynı macera yine değişmeyecek ve Note 8 fiyatı uçuk rakamlarla olacak. Şimdi fiyatı hakkında şu şekilde bir yorum yaparsak sizlerin de kafasında bir rakam belirir. Hatırlanacağı üzere Note 7 Amerika’da piyasaya çıktığı ilk gün Galaxy S7’den 80 dolar kadar fazla fiyatıyla çıkmıştı. Yani 805 dolardan satılmaya başlanmıştı. Aynı mantığı bu yılda düşünürsek Galaxy S8 ABD’de 825 dolardan satışa sunulduğuna göre Galaxy Note 8 fiyatı da yine 900 dolar civarında olması muhtemel.

Galaxy Note 8 Kullanıcı Yorumları

Bu köşeyi aslında siz değerli okurlarımız için hazırladık diyebiliriz. Şuan için Note 8 kullanmaya başlamadığınızın farkındayız ancak, telefonun gerek tasarımı gerekse özellikleri bakımından düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Buna göre telefon Türkiye’de satışa sunulduğu zaman tartışabilir bir köşemizin olmasını canı gönülden isteriz. Şuan için Galaxy Note 8 hakkında neler düşünüyorsunuz?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir