Selçuk İnan Samsung’a Dava Açmaya Hazırlanıyor!

Gündem Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Daha önce uzun dava süreçleriyle gündeme gelen Samsung firması geçmiş yıllarda pek çok davayla karşı karşıya kalmıştı. Son gelen Samsung dava süreci haberi ise Türkiye'den. Bu sefer habere konu olan kişi ise Galatasaray'da futbol hayatını sürdürmekte olan Selçuk İnan.

selcuk-inan-samsung-a-dava-aciyor.jpg

Samsung'a Marka İhlali Davası

İddialara göre Selçuk İnan Samsung Galaxy serisinin yeni modeli S8 için mahkemeye gitmeye hazırlanıyor. Merkezi Güney Kore'de olan ve dünyanın en çok tercih edilen telefon satıcılarından birisi olan Samsung için açılacak davanın ise marka ihlali davası olacağı belirtildi. 

Selçuk İnan'ın avukatlığını yapmaktan olan Rezan Epözdemir'den alınan bilgilere göre Samsung S8 dava sürecine ismi nedeniyle konu olacak. S8 isim hakkının Türkiye'de Selçuk İnan üzerine kayıtlı olduğunu belirten Epözdemir Türkiye'de bu ismin kullanıma sunulması konusunda prosedürlerin uygulanmadığını belirterek dava sürecinin başlayacağını belirtti.

selcuk-inan-samsung-u-dava-ediyor.Jpeg

Marka Araştırmaları Doğruluyor

Türkiye'de S8 isim hakkının kimde olduğu araştırıldığında ise şaşırtıcı bilgiler ortaya çıkıyor. Marka araştırma sürecine bakıldığında S8 için en son isim hakkı 11 Mayıs 2016 tarihinde Selçuk İnan tarafından alınmış. Ünlü futbolcu aynı zamanda daha önceki senelerde de isim hakkını elinde bulundurmuş. Şuandaki durumda S8 için isim hakkı sahibi olan kişi Selçuk İnan olarak görülmekte.Selçuk İnan'ın S8 ile olan ilişkisi sadece isim hakkı ile bitmiyor. Ünlü futbolcu kendisine ait Instagram hesabında da s8 kullanıcı adını kullanıyor.

Davanın Zamanlaması

İddiaların ortaya atılmasıyla birlikte akıllara gelen bir soru da S8 marka ihlali davasının açılma zamanı ile ilgili. Samsung S8 modelini piyasaya sunmasından 6 aydan fazla bir zaman geçmesinin ardından açılan dava bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Bu konuyla ilgili Selçuk İnan veya avukatı tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir