Skype’ın Çok Tartışılan Yeni Tasarımı Masaüstü Uygulamasına Geliyor! 

Gündem admin
sponsorlu reklam

Görüntülü konuşma konusunda ilk çıkan uygulamalardan biri olan Skype, mobil platformda kullanıcılara sunduğu uygulamasının tasarımı ile ilgili negatif eleştirilere maruz kalmıştı. Kullanıcıların çok fazla beğenmediği bu yeni tasarım, masaüstü uygulamasında da aynen kullanılacak. Bu haber, yüzlerce Skype kullanıcısının tekrar şikayet etmesine neden oldu. Ön sürüm olarak Microsoft tarafından Ağustos ayında sunulan uygulama, hazır bir şekilde Windows 10 kullanıcılarına dağıtılmayı bekliyor.

 

Çok Fazla Görüntülü Konuşma Gerçekleştirenler İçin Pratik Özellikler Mevcut

Mobil uygulama ile aynı tasarım çizgisi kullanılacak olsa da, masaüstü uygulamasından daha olumlu geri dönüşler alınabilir. Skype uygulamasını çok sık kullanan, gün içerisinde sık sık sesli ya da görüntülü arama gerçekleştiren kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bazı özellikler bulunuyor.

  • Hesaplarla ilgili tüm uyarıları gösteren bir bildirim paneli,
  • Kişiler ile görüşmeler sırasında paylaşılan medyaların toplu bir şekilde görülebileceği bir sohbet medya galerisi,
  • Giphy GIF ve Takvim Etkinlikleri gibi sohbetlerde kullanılabilecek gömülü eklentiler,
  • Arama sırasında fotoğraf paylaşımı,
  • Grup halinde gerçekleştirilen görüşmelerde, muhatap olmak istenilen kişiyi belirtmek için @mention kullanımı,
  • Gözlerin yorulmasını önlemek için daha az ışık isteyenlere yönelik gece modu özelliği,
  • Pek çok sosyal medya uygulamasında kullanılmaya başlayan anlık hikaye paylaşım özelliği ile yeni bir Skype deneyimi kullanıcıları beklemektedir.

Güncelleme Nasıl Yapılacak?

Biraz merak biraz da endişe ile beklenen Skype’ın yeni versiyonunu elde etmek çok kolay bir işlem olacak. Windows 10 kullanıcıları için güncelleştirme işlemi otomatik olarak gerçekleşecek.  Eski sürüm Windows işletim sistemi, Mac ya da Linux kullanıcıları ise Skype uygulaması üzerinden “otomatik güncelleştirme” özelliğini aktif edebilirler. Güncelleme işlemini manuel olarak gerçekleştirmek isteyenler ise internet üzerinden son sürüm Skype uygulamasını indirebilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir