Snapchat yolun sonuna mı geliyor?

Genel Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Snapchat Adeta Kan Kaybediyor!

Piyasaya ilk çıktığı zamanlarda oldukça popüler olan Snapchat son zamanlarda iyi çıkışının varlığını sürdüremedi gibi görünüyor. Matematiksel hesaplar yapıldığında Snapchat için yolun sonunun yaklaştığı görülüyor. İlk çıkışına nazaran şuan eser bile bulunmayan Snapchat yetkilileri tarafından açıklanan ikinci çeyrek raporu oldukça hüsran olarak görünüyor. Wall Street’in beklentilerini karşılamadığı için matematiksel istatistikler ise Snapchat ’ın her an yok olma tehlikesi ile iç içe olduğu görünüyor.

Yükseliş Var Ama Yeterli Değil!

Snapchat hakkında kısa bir araştırma yaptığımız zaman matematiksel verilerin aslında yükseldiğini ancak ilk çıkış zamanlarındaki yükselişini devam ettiremediği görünüyor. Büyüme ivmesinde büyük bir kayıp yaşayan Snapchat ilk çeyrekte 166 Milyon aktif kullanıcıya sahipken ikinci çeyrekte bu rakamı 173 Milyona yükseltmiş görünüyor. Ancak 7 milyon yükseliş yatırımcıların pekte işine gelmiyor. Yetkililer tarafından %4 oranında bir büyümenin olduğunu fakat yatırımcılar için yeterli bir yükseliş değil dedi.

Yatırımcılar Snapchat için yatırım açısından güvenli bulmadıkları yönünde sürekli bir bakış açısı değiştirmeleri yönünden Snapchat ’in yükselişindeki ivmenin kaybolması sonucunda 7.3 milyonluk bir yükselişin yeterli olmadığını gösterirken Analistlerin ise bu durum karşısında kırmızı alarma geçtikleri görülmektedir. Şuan için şirket alarm durumunda ve hangi adımları izleyerek yükselişi daha kuvvetli yapabiliriz ivmesinde olduklarını görmekteyiz.

Firmanın geliri aslında %153 oranında bir artış gösterse de 181 milyon dolar olan gelir diğer taraftan da yatırımcıların güvenini kazanamayınca aslında kaybettiğini de gösteriyor. 443 milyon dolar kaybının olduğunu belirtilen yetkililer şirketin nakit akışlarında bir durulma söz konusu olduğunu da söylemekteler. Hisse bedelinde de düşüş yaşayan Snapchat inc gelecek günlerde nasıl bir yükseliş ivmesi yaşayacak ya da neler yapması gerekiyor bu durum karşısında alacakları önlemler neler olacak şimdiden büyük merak konusu oldu bile!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir