Snapdragon 845 Tanıtıldı! İşte Ayrıntılar…

İnceleme admin
sponsorlu reklam

Qualcomm firmasının en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 835’in üst modeli 845’in lansmanı gerçekleştirildi.

Büyük telefon markalarının amiral gemisi modellerinin kullandığı Qualcomm Snapdragon 835’in bir üst modeli 845’in 2018 senesinde çıkacak olan yeni telefonlarda kullanılacağı açıkça dillendiriliyordu. Hatta Samsung’un, Galaxy S9 modelinde Snapdragon 845’e yer vererek bu işlemciyi kullanan ilk firma olmak için çaba sarf ettiği gelen dedikodular arasında.

Qualcomm Snapdragon 845 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. ABD Hawaii’de yapılan Snapdragon Teknoloji Zirvesi’ne denk gelen lansmanın detaylarını sizin için derledik.

TSMC tarafından üretilecek

Teknoloji zirvesi öncesinde sızan yeni bilgilere göre; Snapdragon 845, TSMC tarafından üretilecek.

Dört adet Cortex A75 ve dört adet Cortex A53 olmak üzere Snapdragon 845 işlemci tam sekiz çekirdekten oluşuyor.

Buna ilaveten yeni Adreno 630 grafik işlemcisi ile performansta sağlanan artış, VR ve AR için yapılan optimizasyonlar ile desteklenecek.

Kamera alanında ciddi bir iyileştirme yapılan işlemcide, çift ön ve arka kameralarda olmak üzere 25 mega piksel çözünürlükte dört farklı kamera desteklenebiliyor. 4K çözünürlükteki 60 fps video kayıtları hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Bununla birlikte Snapdragon 845 kullanan telefonlar yeni X20 modemle beraber Snapdragon 835’te bulunan X16 modemle sunulan 1 Gb/s indirme hızını, 1.2 Gb/s seviyelerine çıkarıyor.

Qualcomm yeni işlemcisini bir ay erkenden tanıtacak

Qualcomm firmasının mevcut en güçlü işlemcisi Snapdragon 835’i, CES 2017 Tüketici Elektronik Fuarında Ocak ayında tanıtmıştı. Bu da demek oluyor ki öncekine göre yeni modelini bir ay erkenden duyuracak olan Qualcomm, bakalım yeni işlemcisi ile ne gibi avantajlar sunacak?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir