Sosyal Medya Fenomeni Olmak İsteyenler İçin Üniversite Bölümü Açıldı!

Sosyal Medya Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Sosyal medya kullanımı günümüz teknoloji çağında teknolojinin gereklilikleri doğrultusunda her geçen gün daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Instagram, Youtube, Twitter, Facebook gibi birçok sosyal medya kullanıcısı sayısı her geçen gün dünya çapında artarken sosyal medyada fenomen olmak istiyorum diyenlerin sayısı da haliyle artmaya başlamaktadır.

sosyal-medya-fenomeni-olma.jpg

Sosyal medyada fenomen olmak isteyenlerin sesini duyan ise Çin, bu konuda sessiz kalmamıştır ve sosyal medya fenomeni nasıl olunur insanlara öğretmen için üniversite bölümü açmıştır.

Geleceğin En Popüler Mesleği

Teknoloji ve bilim her geçen gün gelişim basamaklarını hızlı bir şekilde çıkmaktadır. Dünya çapında faaliyet gösteren meslekler de gelişme gösteren teknoloji ve bilime göre şekillenirken geleceğin en popüler mesleği “Sosyal Medya Fenomenliği” olacak gibi görünmektedir.

instagram-ile-fenomen-olma-yollari-nelerdir.jpg

Teknolojik gelişim bakımından ilk sıralarda olan Çin, bu gelişime ayak uydurarak bir üniversite bölümü açmıştır. Bu üniversite bölümünde sosyal medya ile ayrıntıların başında fenomen olmak ne demek bilgisi öğrencilere verilmektedir.

Çin’de Yiwu Sanayi ve Ticaret Lisesi’nde bu konuda eğitimler verilmektedir ancak Çin, üniversite eğitimi ile bu durumu daha ileri bir eğitim düzeyine taşırken aynı zamanda sosyal medya fenomenliğini geleceğin en popüler ve en kazandıran bir meslek haline gelme sürecini de hızlandırmaktadır.

Türkiye İlk Adımlarını Atmaya Başladı

Teknoloji alanında son derece gelişme gösteren Çin’de Türkiye’ye göre sosyal medya kullanımı açık ara fark ile önde olmaktadır. Öyle ki; Çin’de sadece android telefon kullanan kişilerin sayısı 700 milyonu geçmiş durumdadır. Ancak Türkiye’de sosyal medyaya olan ilgisinin artması ile birlikte bu konuya Türkiye de sessiz kalmadı.

Sosyal medyaya olan ilgi doğrultusunda Türkiye’de ilk adımı İŞKUR attı. İŞKUR’un yapmış olduğu açıklamaya göre öncelikle Youtube için seminerler düzenleneceği ifade edilmektedir. İŞKUR aynı zamanda bu proje ile Google ile işbirliği yaparak Youtuber yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu seminerler sayesinde sosyal medya kullanıcıları Youtube başta olmak üzere en çok kullanılan sosyal medyalardan birisi olan instagramda cool olmak konusunda geniş bir bilgiye de sahip olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir