Steve Jobs’un Arabası Açık Arttırmada

Gündem admin
sponsorlu reklam

Apple firmasının kurucularından olan ve yakalandığı pankreas kanseri sonucu 2011 yılında vefa eden Steve Jobs’a ait olan BMW Z8 marka otomobil açık arttırmada satılacak.

1. 6 Aralık’ta Yeni Sahibini Bulacak

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı New York Eyaleti’nde 6 Aralık 2017 tarihinde yapılacak açık arttırma ile satılacak olan aracın 300 bin ile 400 bin dolar arası bir fiyatla alıcı bulması bekleniyor. Piyasa değeri 200 bin dolar olan aracın beklenilenden daha yüksek miktarlara satılabileceğini düşünenler de var.

2. Larry Ellison’un Önerisiyle

2000 yılında üretilen bu aracı Steve Jobs’a almayı ikna eden kişi ise teknoloji uzmanı Larry Ellison. Larry Ellison’un bu aracı önermesinin nedeni ise ergonomisi ve modern otomotiv mühendisliği ile üretilmiş olması.

3. Aracın Tek Sahibi Jobs Değil

Aracı 2000 yılının Ekim ayında teslim alan Steve Jobs, 2003 yılında Los Angeles’ta bir kişiye sattı. 2004 yılında ise yeni sahibi aracı San Francisco’da yaşayan bir teknoloji yöneticisine sattı. 2006 yılında tekrar el değiştirdi. Ancak satış faturaları ve California otomobil kayıtlarına göre aracın ilk sahibi Jobs olarak göründüğünden özellikle Apple tutkunları tarafından araba büyük ilgi topluyor.

4. 24 Bin Kilometrede

400 beygir güce sahip olan BMW Z8 son 20 yılın en güzel arabalarından birisi olarak gösteriliyor. Araç 24 bin kilometrede olduğu için de neredeyse hiç kullanılmamış gibi görünüyor. Titanyum renge sahip olan aracın iç döşemeleri ise siyah deri kaplı. Araçta en çok dikkat çeken şey ise araçta bulunan Motorola marka araç telefonu. Steve Jobs’un en sevmediği markalardan olan Motorola’nın bu araçta olduğunu bildiği halde kullanıp kullanmadığı ise merak konusu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir