Tesla’nın Sorunlarını 25 Dakika Boyunca Anlattı

Otomobil admin
sponsorlu reklam

Elon Musk ve Tesla arabaları uzun süredir gündemde. Hava kirliliğinin hızla artması nedeniyle doğaya zarar vermeyen temiz araçların önemi artıyor. Tesla elektrikle çalışan araçları ile dünya çapında meşhur olmuş durumda. Hem tasarım olarak gayet şık hem de elektrikli olduğundan sessiz çalışan bir araç. Ancak her şey dışarıdan göründüğü kadar güzel değil.

Dışı seni yakar içi beni

Tesla ile alakalı haberlerin çoğu olumlu şeyler. Tesla sahipleri diğer araç kullanıcılarına göre sayıca daha az bu yüzden şikayetlerde daha zor duyuluyor. Tyler Martin yaşadığı sorunları herkesin bilmesi için tam 25 dakikalık bir video hazırladı. Martin’in anlattığına göre ilk günden itibaren problemleri fark etmeye başlamış ancak ciddiye almamış. Defalarca servise gitmek zorunda kalmasına rağmen problemlerinden tamamen çözülmemesi onu iyice çileden çıkarmış.

Temel ve basit konularda problemler

Yüksek teknoloji içeren bir cihazın temel ve basit konularda problem yaşaması pek beklenecek bir şey değil. Ancak Martin’in başına gelen tam olarak bu. Öncelikle aracın boyası üzerinde çizikler fark ediyor ve düzeltmeleri için servise başvuruyor servis boyayı yeniliyor. Bir süre sonra ön cam içinde kabartılar olduğunu keşfediyor. Servis camı değiştiriyor ancak yeni gelen camda da aynı problemle karşılaşıyor. Aracın kapıları tam olarak hizalanmadığı için kapandıklarında garip bir görüntü oluşturuyorlar. Bir süre sonra sol arka kapının araç yükseltilerden geçtiğinde ses çıkardığını fark ediyor. Sonra bunu elektronik ekran üzerindeki sararma ve fan içinden gelen ses izliyor.

Sorunlarla ilgileniyorlar ama

Tesla servisi sorunlarla ilgileniyor ancak maalesef tam olarak çözemiyor. Elektronik ekran tamamen değiştiriliyor, öndeki camda birkaç kere değişiyor. Kapılar hizalanıyor ve yeni menteşeler takılıyor ama sarsıntılarda oluşan ses bir türlü düzelmiyor. Bütün bu değişikliklerden sonra kapıların çıkardığı ses hariç sorunlarının çözüldüğünü bildiren Martin kendisini en rahatsız eden şeyin bildirdiği sorunların servis kağıtlarında aynı şekilde yer almaması olduğunu söylüyor. Tesla kullanmanın hala kendisi için bir zevk olduğunu ifade ederken bir araç için temel olan birçok özelliğin böylesine üstün teknoloji bir cihazda neden aksadığını anlayamadığını söylüyor.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir