Tinder Yepyeni Özelliğini Test Ediyor!

Sosyal Medya admin
sponsorlu reklam

Yeni nesil mobil çöpçatanlık uygulaması Tinder, kullanıcılarına sunduğu olanakların sayısını gün geçtikçe arttırıyor! Bildiğiniz gibi Tinder temelde konum odaklı çalışan ve kullanıcının belirlediği km sınırları içindeki diğer kullanıcılarla eşleşmesini sağlayan bir arkadaş bulma servisi aslında. Ancak, sahip olduğu çeşitli özellikler sayesinde bu amacını eğlenceli ve basit bir şekilde gerçekleştirmeyi de hedefliyor.

Belirlediğiniz kriterlere göre diğer profilleri görüntüleyip onları “beğenme” ya da “pas geçme” şansına sahip olmanız pazarda meyve sebze seçmeye benzese de uygulamanın müdavimleri bunu çok eğlenceli buluyor! Beğendiğiniz kişi de profilinizi görüntülemiş ve “beğen” butonunu seçmişse işte o zaman uygulama tadından yenmez bir hal alıyor, çünkü eşleşmiş olduğunuz kişiyle mesajlaşma hakkınız doğuyor.

Diğer Sosyal Medya Ağlarıyla Entegre Çalışıyor

Tinder kullanıcılarının bu servisten en iyi şekilde faydalanması için diğer sosyal medya ağlarıyla entegre şekilde çalışıyor. Görüntülediğiniz profillerde fotoğraf, yaş, isim, biyografi gibi bilgiler dışında kişilerin Spotify üzerinde belirlediği favori müziklerini ya da Instagram’da paylaştığı fotoğraflarını da inceleyebiliyorsunuz. Tinder şimdilik kullanıcıların Facebook, Spotify ve Instagram hesaplarından akan verilerle profillerini zenginleştirmesine olanak tanıyor, ancak Tinder’ın gelecekte daha farklı sosyal ağlarla da entegrasyon sağlayacak olması söz konusu.

En yeni özellik: Tinder Feed!

Henüz test aşamasında olan Tinder Feed özelliği diğer sosyal medya ağlarından gelecek verilerle eşleştiğiniz kişilerle ilgili eş zamanlı güncellemeleri takip etmenizi sağlayacak. Spotify ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından gelen bilgilerin tek bir yerde toplanacağı Feed özelliği sayesinde kullanıcılar eşleştikleri kişileri daha yakından takip edebilecek.

Tinder’dan gelen açıklamaya göre bu özellik yalnızca sizin dikkatinizi çekmiş olan kullanıcılar için geçerli olacak.

Ayrıca, Feed sayfasında paylaşacağınız veya paylaşmayacağınız içerikleri yine kendiniz yönetiyor olacaksınız. Şu an Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’da test edilmekte olan Feed özelliğinin resmi olarak uygulamada yer alacağı tarih henüz belli değil.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir