Türk Pop Müzik ve Kliplerini İnceleyen Fenomen Kanal

Sosyal Medya admin
sponsorlu reklam

Amerikalı FBE kanalının milyonlarca takipçisi var. FBE 16 milyonluk takipçi sayısıyla dünyanın en büyük YouTube kanallarından biridir.

Son Yayınlanan Videosu Çok Konuşuluyor 

FBE kanalının son yayınlanan videosu çok konuşulanlar arasına girdi. Yaşları 15- 20 arasında değişen bir grup Amerikalı gence Türk pop müziğinin en çok izlenen ve konuşulan ünlülerinin video klipleri izletildi. FBE kanalının videosunda Amerikalı gençlerin Türk pop müziği videolarını izlerken verdiği tepkilere bakıldı. Genel olarak Amerikalı gençlerin verdikleri tepkilerden Türk şarkıcıları beğendikleri gözlemlendi.

Türk Şarkıcılar Beğenildi 

Dünyanın en çok izlenen kanallarından olan FBE ’nin yayınladığı videoda Amerikalı gençlerden oluşan bir gruba Türkiye’nin en ünlü şarkıcılarından Hadise, Tarkan, Gülşen, Aleyna Tilki gibi son dönemin en çok dinlenen ve Türk Pop Müziğine yön veren şarkıcıların video klipleri izletildi. Amerikalı gençlerden oluşan grubun video klipleri izlerken çok beğendiği gözlemlendi. Video klipleri izleyen Amerikalı gençler bu sırada eğlenceli görüntüler de sergiledi.

Batı ve Doğu Ezgileri Karışık

Amerikalı Gençlerden oluşan gruba Türk Pop Müziği hakkında ne düşündükleri soruldu. Türk Pop Müziğini çok eğlenceli bulduklarını ve bu müzikle doğu batı ezgilerinin harmanlanmış  olduğunu belirttiler.  Gruptaki gençlerin geneli Türk pop müziğinin ezgilerini çok beğendiklerini, hem doğudan ezgiler taşıdığını hem de batı tarzı ezgilerin Türk pop şarkılarında kullanıldığını söylediler.

 Klipler Amerikan tarzı  

Amerikalı gençlerden oluşan grup Klipleri genel olarak amerikan tarzı olarak  nitelendirdi. Kıvrak dans figürlerinin olduğu bölümleri ise doğu kültürüne ait esintiler olduğunu söylediler. Gençler Müziklerin kulüp tarzı yerlerde çalışabileceği ve çok eğlenceli olduğunu da eklediler.

Evrensel Türk Müziği

Amerikan FBE kanalının videosunda gençlerin tepkilerine bakılırsa Türk pop müziğinin evrensel olduğu söylenebilir. Dünyada birçok kişi tarafından dinlenen Türk şarkıcılar birçok kişiyi eğlendirebiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir