Volvo’nun Ardından Seat da Kervana Dahil Oldu: “Cupra” Artık Başlı Başına Bir Marka!

Otomobil Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Bir İspanyol otomobil markası olan Seat’dan çok ilginç bir adım geldi. Cupra modelleri için yepyeni bir dönemin başladığını, Cupra’nın artık bağımsız bir alt marka olarak çalışmalarına devam edeceğini ve hatta kendine özgü yeni bir logosunun bile hazır olduğu kamuoyuna duyuruldu.

Daha önce benzer bir adım da Volvo’dan gelmişti. Haziran ayının son haftalarında polestar’ı ayrı bir marka haline getirdiklerini açıklamışlardı. Bu adımla Mercedes ve BMW sistemine benzer bir geçiş yapmıştı. Şimdiki benzer adımın Seat’tan gelmesi epey şaşırtıcı oldu. Aslında bu adımın yakın zamanda Toyota tarafından gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Attığı bu adımla birlikte izlediği rotayı da tamamen bu yönde belirleyecek olan Seat artık çalışmalarına bu prensip doğrultusunda devam etmeye hazırlanıyor.

Seat’ın bu adımı atmasındaki amaç pistlerdeki temsilcisi olan Seat Sport takımının sokaklarda da yer almasını istemesidir. Bu amaç odaklı baktığımızda pist uzmanı olan ekipler artık sokaklar için de ayrı bir çalışmaya yürütmeye başlayacaktır. Bu açıklamalardan sonra ise herkesin merak ettiği tek bir şey var; cupra markası halihazırda bir modeli geliştirerek mi kendini sokaklarda gösterecek yoksa tamamen yepyeni bir model hazırlayarak mı karşımıza çıkacak? Henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapmamış olan marka’nın bizleri çok daha vahşi bir konseptle karşılayacağı beklentiler arasındadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir