WhatsApp ile Telegram Arasındaki Farklar

İnternet Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Telegram Nedir?

Mobil cihazlarınızda yani işletim sistemi İOS ve Android olan telefonlarda ya da tabletlerde kullanabileceğiniz WhatsApp alternatifi olan mesajlaşma programıdır. WhatsApp ile Telegram arasında inanılmaz farklar bulunmaktadır. Bunları sizlere sıralamadan önce Telegram hakkında kısaca bilgi vermek isteriz.

Telegram Ücretli mi?

Kesinlikle ücretli bir program değildir. WhatsApp’dan hoşlanmayan ya da alternatif arayan kişiler ücretsiz olarak ilgili yani Google Play Store ya da Apple Store marketlerden indirebilirler.

Neden Telegramı Tercih Etmeliyim?

WhatsApp alternatifi mesajlaşma programları na ihtiyacınız varsa size şiddetle tavsiye edeceğimiz Telegram uygulamasıdır. Ücretsiz olan bu uygulama şuan için WhatsApp’a en yakın rakiplerden birisi olarak görülmektedir. Mesela bir arkadaşınız ya da telefonunuzda WhatsApp kullanan bir kişi sizi engellemiş olabilir. O kişiye telefondan ya da mesaj yolu ile ulaşamıyorsanız Alternatiflere yönelebilirsiniz. Eğer karşı kişi de Telegram kullanıyor ise bu durumda o kişiye alternatif mantık ile ulaşabilirsiniz. Harici olarak WhatsApp sevmiyorum diyorsanız ki sevmemeniz için bir neden biz göremesek de sizlerin varsa sevmediği yönleri bizlere bildirebilirseniz bizde de mantıklı cevaplarla sizlere dönüş sağlamak isteriz. Telegram özellikleri arasında en iyi olanı ise hızlı bir şekilde senkronize olmasıdır.

telegram ve whatsapp

Telegram ile boyut sınırlandırılması olmadan aklınıza gelebilecek her türlü dosya uzantılarını gönderme şansına sahipsiniz. Bu nedenle Mail ve Mesajlaşma yöntemlerinin de alternatifi olarak gösterilmektedir.

Telegram’a Nasıl Üye Olabilirim?

Google Play Store’ye girdiğiniz muhtemelen Telegram uygulamasını indirdiniz. Karşınıza gelen ekranda ‘’ Start Messaging ‘’ yazısına tıklayarak giriş yapınız. Sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra ‘’ OK ‘’ demeniz durumunda üyeliğiniz oluşturulacaktır. Oraya yazdığınız telefon numarasına doğrulama kodu gelecektir. O kodu sizden istenilen alana giriniz ve son olarak adınızı soy adınızı ya da sizin tercihinize göre herhangi bir şey yazarak devam etmeniz durumunda üyeliğiniz aktif olacaktır. Sonrası işlemlerde gerekli düzenlemeleri uygulama üzerinden ‘’ ayarlar ‘’ adı altında düzenleyebilirsiniz.

Telegram – WhatsApp Arasındaki Fark!

Öncelikle Telegram uygulamasını Tabletler başta olmak üzere bilgisayarlar ve akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz.
WhatsApp’da güvenlik nedeniyle izin verilmeyen dosyaları Telegram ile uzantısı ne olursa olsun göndermeniz mümkündür. Aynı zamanda 1.5 GB dosya boyutu gönderilmesine müsaade edilmektedir. WhatsApp’da bu değer daha da düşüktür.

Cloud özelliği ile Telegram tüm cihazlarınızdan oturum açmanız durumunda en son işlemlerinizle devam edebilirsiniz.

Open Source özelliği bulunmaktadır. Yani geliştirilmeye açıktır. Kişisel olarak kullandığınız hesabınızda istediğiniz gibi yönetme hakkına da sahip olmaktasınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir