WhatsApp’dan Geri Adım!

Gündem Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

WhatsApp’dan Mesajlara Geri Vites!

WhatsApp kullanıcılarının ‘’ keşke yanlışlıkla gönderdiğim mesajı geri alabilseydim ‘’ dediği artık hayal değil gerçek oldu. WhatsApp mesajları geri alma özelliği ile kullanıcılarını sevindirdi.
Milyonlarca kişinin merakla beklediği özellik nihayet kullanıcıları ile buluşuyor. Bu özelliğin gelmesiyle birlikte WhatsApp özellikleri konusunda her gün yeni adımlar atarak olabileceği en üst noktaya ulaşmaya, zirvede durmaya devam ediyor?
Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde merakla beklenen yanlışlıkla atılan mesajları geri alma özelliği ile en popüler mesajlaşma uygulaması olduğunu herkese ispatlamaya devam ediyor.

Yanlış Mesaj Mı Yazdınız?

Milyonlarca kişi tarafından beklenen özellik nihayetinde sunuldu sunulmasına peki bu özelliği nasıl kullanacaksınız detayları yazımızın devamında vereceğiz. Yanlışlıkla mesaj gönderdiğiniz zaman belki o an o mesajı attığınıza pişman oldunuz. Ya da mesajı gönderdiğiniz için yanlış cümle ile gönderdiniz. Hemen geri alabiliyorsunuz. Ancak bunun için WhatsApp yetkilileri bunun için bir zaman dilimi ile sınırlaması da oldukça doğru bir karar olarak algılanmaktadır.

WhatsApp Geri Al İşlemi Nasıl Yapılıyor?

whatsapp mesaj sil

Anlatacağımız bildi öncelikle Android işletim sistemli telefon kullanıcıları için geçerlidir. Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajın üzerine kısa bir süre basılı olarak tutun. Sonrasında ”menü” kısmına gelin ve ‘’ Geri Al ‘’ tıklamanız durumunda 5 dakika içinde geri alabilirsiniz.
Eğer kullandığınız telefonun işletim sistemi İOS ya da Windows Mobile ise yanlışlıkla gönderdiğiniz ya da herhangi bir nedenle geri almak istediğiniz mesajın üzerine parmağınızı basılı tutarak karşınıza çıkacak menüden ‘’ Geri Al ‘’ tıklamanız yeterlidir.
Tüm geri alma işlemini başarılı bir şekilde tamamladıysanız karşı tarafa herhangi bir mesaj ya da uyarı gönderilmez. Eğer karşı taraf mesajı okumadıysa size ‘’ mesaj kaldırıldı ‘’ şeklinde bir uyarı mesajı gelecektir.

Telefonumda WhatsApp ’da Geri Al Özelliği Yok!

Öncelikle bu uygulama yeni çıkmıştır. Bu sebeple Whatsapp’ın en son sürümü nü kullanarak bu özelliği kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenler arasında WhatsApp’ı güncelleme işlemini yaptıktan sonra  WhatsApp Geri Al özelliğini kullanmanız mümkündür.

WhatsApp yeniliklerinden olan mesajı geri alma özelliği hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir