WhatsApp’dan Eski Android Telefonlara Müjde!

Android Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Bir süredir gündemde olan konulardan WhatsApp eski Android telefonları ne zaman kadar destekleyecek konusuna yeni bir açıklama geldi. Buna göre eski Android telefon kullanan kişiler WhatsApp’ı daha uzun süre kullanabilecek.

Android bilindiği üzere ilk sürümü bile hala etkili bir şekilde kullanılmasına izin veriyor. Sebebi ise eski model Android telefonların yeni uygulamaları destekleyememe gibi sorunların ortaya çıkmasından kaynaklı olarak görünüyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de hiç şüphesiz eski model Android işletim sistemi telefonların yeni sürümlere erişememesi olmaktadır. Piyasada bulunan Google uygulamaları minimum Android 4.1 ve 4.2 gereksinimine ihtiyaç duymaktadır. Tüm bunlara rağmen WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmektesiniz.

WhatsApp 2020 Yılına Kadar Desteğine Devam Edecek!

Kısa bir süre öncesine kadar WhatsApp tarafından yapılan açıklamada İOS 6 ve Android 2.3.7 sürümlerinde artık WhatsApp desteğini çekeceklerini beklemişti. Buradan anlaşılacağı üzere eski model Android telefonlarda WhatsApp kullanımına son verilecekti. Geçtiğimiz günlerde yapılan blog yazısında 1 Şubat 2020 yılına kadar bu desteği uzattıklarını belirten bir yazıyla karşılaştık.

Yapılan yazılı açıklamaya göre anlaşılan şu ki; Piyasada Android 2.3 sürümlü işletim sistemli cihazlar hala kullanılıyor. WhatsApp desteği çekilirse insanlar mağdur olabilir. Bu sebeple 2020 yılına kadar daha kullanmalarının yolu açılırken düşüncelerde bu tarihe kadar kimsede Android 2.3 Gingerbread’dan önce sürümlerin kullanılmayacağı düşünülüyor.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir