WhatsApp’dan Sevindirici Özellik Geliyor!

Gündem Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

WhatsApp Dosya Formatlarına Fora!

Akıllı telefonlarımızın vazgeçilmez uygulaması olan WhatsApp bilindiği üzere mesajlaşma uygulaması olarak kullandığımız bir özel uygulamadır. Ancak, Facebook tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir gelişme sürecine girince her geçen gün bizi bekleyen yeni özelliklere doyamadığımız da bir gerçektir. Sırada ise kullanıcıları tarafından uzun bir süredir beklenilen dosya aktarma konusunda bir gelişme yaşandı!

Dosya Formatlarına Özgürlük

Dosya transfer etme konusunda sınırlı izin veren WhatsApp getireceği yeni özellik sayesinde artık tüm dosya formatlarının transferini gerçekleştirilebilecek. Örneğin; Akıllı telefonunuzda kullandığınız Excel üzerinden oluşturduğunuz dosyanızı WhatsApp yolu ile bir başka kişiye transfer edemediğinizi var sayalım. Bu güncelleme ile bunu da yapmam mümkün. Yaptığımız araştırmalarda WhatsApp’dan excel gönderme gibi sorunlara çözüm olacak bir yöntem sadece excel ile değil aklınıza gelebilecek tüm formatlara sınırlarını artık açıyor diyebiliriz.

Dosya Boyutları Hakkında Bilgi Var mı?

Şuan test aşamasında olan WhatsApp dosya gönderme özelliği karşımıza çıktığı zaman bizlere sunduğu bu hizmetin dosya boyutlarının önemi var mı? Herkes tarafından merak edilen bu konuda muhtemelen dosya gönderim boyutlarında bir kısıtlama yapılacak. Mevcutta Whatsapp dosya gönderme boyutu kaç diyenlere Android için 100 MB, İOS işletim sistemi için 128 MB ile sınırlıdır. WhatsApp Web uygulamasından ise sadece 64 MB dosya aktarımı gerçekleştirebilmektesiniz.

Güvenlik Açıkları Olur mu?

Günümüzde dosyaların içine sıkıştırılan virüslerin önüne geçilecek mi bilinmez ancak, Facebook tarafından yönetilen WhatsApp her şeyi itinalı bir şekilde düşünmüştür diyebiliriz. Ya da WhatsApp yolu ile akıllı telefonlara kurulumunun sağlanacağı farklı dosyalar gönderilir mi şuan için buna cevap bulamadık.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir