WhatsApp’ın Android Sürümüne 2 kullanışlı Özellik Geldi

Mobil admin
sponsorlu reklam

Facebook’un sahibi olduğu mobil iletişim platformu olan Whatsapp, Beta sürümüyle beraber iki yeni özelliği de kullanıcılarına sunmaya başlayacak. Whatsapp’ın 2 yeni özelliği arasından biri grup mesajlaşmaları için kullanıcılara daha fazla kontrol olanağı sağlarken, diğeri ise gönderme ihtiyacı duyduğunuz bütün dosyaları ve tüm konuşmalarınızı arayabilme imkanı sunuyor.

Toplu Mesaj Özelliği

Whatsapp’ın yakın dönem içerisinde en çok kullanılan özelliği grup özelliğidir. Grup özelliği sayesinde belirli bir topluluk dahilinde birbirinizle haberleşmeniz oldukça kolay hale geliyor. Hem bilgi alışverişi hem de zorunlu ihtiyaç durumlarında kolayca grubunuzdan yardım alabiliyorsunuz. Ancak Whatsapp grubunuzda bulunmayan kişilerle aynı anda irtibata geçmek istediğiniz zaman o kişileri, yeni bir grup açıp, açtığınız gruba davet etmeniz gerekiyor. Bu durum da sizler için bir miktar zaman kaybı anlamına geliyor. Whatsapp’ın android sürümündeki 2 yeni özellik arasında yer alan toplu mesaj özelliği sayesinde, artık sürekli grup açmak zorunda kalmayacaksınız. Böylelikle hem zamanınızdan kayıp yaşamayacaksınız hem de irtibata geçmek istediğiniz kişileri anında belirleyerek her birine ulaşmış olacaksınız.

Hafıza Kullanımı Problemine Çözüm

Whatsapp kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri de telefon hafızasının kısa zamanda dolmaya başlamasıdır. Whatsapp ile yapmış olduğunuz konuşmalarda karşı taraf ile aranızdaki veri akışı miktarına bağlı olarak artan bu hafıza kullanımı problemi, Whatsapp’ın yeni beta sürümünün özelliği ile tamamen ortadan kalkıyor. Artık, konuşmalarınıza Whatsapp’ın ‘’hafıza yönetimi’’ sekmesinden bakarak telefonunuzun hafızasında ne kadar yer kapladıklarını kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Böylelikle fazla yer kaplayan konuşmalardan kurtulup telefonunuzun hafızasında dilediğiniz kadar boş yer açabileceksiniz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki bu özellik şuan kullanılmakta olan beta sürümü için geçerli değil. Bir sonraki beta sürümü denendikten sonra kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir