Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Microsoft admin
sponsorlu reklam

Windows dünyaca ünlü bir yazılım şirketi olarak hepimizin hayatında.  Windows kullanılabilirlik olarak en çok tercih edilen yazılımlardan. Sürekli yenilikçi fikirlerle çalışan şirket, görsellik olarakta birçok yazılıma nazaran tercih edilmekte. Windows başlangıç tarihinden bu yana Windows 8’e kadar birçok yazılımla karşımıza çıktı. Şu sıralar Windows’tan, Windows 9’u bekleyen sizlere bir sürpriz yaparak Windows 10’un tanıtımını yaparak hepimizi şaşırttı. Peki, Windows 10’un içeriği nedir? Tabiki Windows 8 e göre pek çok değişiklik beklenen Windows 10’un en çok dikkat çeken menüsü başlat görselliği ile ve kullanım olarak kolaylığı ile sizleri tekrar şaşırtacak. Windows 10 ile ilgili tüm görselleri ve tanıtım videolarını internet üzerinden izleyebilir, daha çok fikir edinebilirsiniz.

Windows 10 güvenli mod nasıl açılır?

Windows 10’un güvenli modu genellikle sorunları gidermek amaçlı kullanılır. Kısaca sizlere Windows 10 güvenli mod nasıl açılır açıklayalım. Windows 10 güvenli mod çalıştırmak için ilk olarak bilgisayarınızı açarken F8 tuşuna basmalısınız. Bu işlemi bilgisayar açılırken Windows logosunu görmeden önce yapmanız gerekmektedir. Diyelim ki bu işlemi gerçekleştiremediniz o halde Windows açıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak tekrar deneyiniz. Ya da bir diğer seçenek olarak shift tuşunu da deneyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatın. Böylece bilgisayarınız yeniden başlatılırken sizi güvenli moda almak için sayfalar karşınıza çıkacaktır. Güvenli moda geçiş yapabilmek için 4 tuşuna basınız. Yani 4 tuşunun karşılığında ekranda Enable Safe Mode yazacaktır. Yapmanız gereken işlemleri size şu şekilde sıralayalım; En Windows 10: all settings > update & security > recovery > advanced start > restart. TR Windows 10: tüm ayarlar > güncelleme ve güvenlik > kurtarma > gelişmiş başlatma > yeniden başlat. Windows 10 güvenli mod nasıl açılır denildiğinde karşınıza bu işlemler çıkacaktır.

Windows 10 güvenli mod nasıl açılır denildiğinde karşınıza çıkacak olan seçenekler bunlardır. Umarız sorularınıza yeterli bir şekilde cevaplar sunabilmişizdir. Windows 10 güvenli mod çalıştırma işlemlerini yukarıda belirttiğimiz gibi uygun sıralamalarda geçekleştirdiğinizde sonuca ulaşacaksınızdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir