YouTube TV Uygulaması, Sonunda Android TV’ye Geldi

Android admin
sponsorlu reklam

YouTube TV kanalını kullanan tüm kullanıcılar izlemiş oldukları şeylerin birçoğunu tam ekran olarak izlemektedirler. İlk olarak Nisan ayında piyasaya sürülen YouTube TV kanalında kullanıcılar tablet, cep telefonu ve bilgisayar gibi cihazlarında genellikle spor, haberler, gösteriler gibi şeyleri izlemişlerdir. Böylece kullanıcıların daha kaliteli bir yayın akışı içerisinde YouTube TV gibi kanal izleyebilmeleri ve tüm android telefonlarda geçerli olabilmesi için Android TV kanalı gündeme gelmiştir. Böylece YouTube TV uygulaması artık Android TV’ye gelerek, kullanıcıların istedikleri telefonlardan TV seyretme fırsatı yakalamalarına olanak tanınmıştır. Bu sayede günümüzde gittikçe yaygınlaşmaya devam eden ve henüz yeni olmasına rağmen tercih edilen uygulamalar arasında yer alan bu uygulama sayesinde artık haber, spor, şov ve daha birçok şeyi izlemek çok kolay olmuştur.

Android TV Hangi Cihazlarla Uyumludur?

Android cihazlar için piyasaya sürülen bu uygulama sayesinde artık android kullanıcıları istedikleri telefondan TV izleyebilmektedir. Böylece Android TV uygulamasını Sony markası başta olmak üzere, diğer tüm android markaların cihazlarında kullanılmaktadır. Bu sayede artık kullanıcılar Youtube kanalını arama derdinden kurtularak Android TV kanalını kolay bir şekilde kullanmaktadırlar. Kullanımı çok rahat olduğu için kullanıcılar ister küçük ekranda ister büyük ekranda istedikleri programı izleme fırsatı elde etmiştir. Üstelik nbu uygulama Xbox serisi olan uygulamalar için de geçerlidir.

Android Olmayan Akıllı TV’lere Geliyor

Android TV uygulaması akıllı cihazların dışında akıllı olmayan TV’lere de geliyor. Android olmayan akıllı TV’ler arasında Sony, LG, Samsung gibi TV’lere önümüzdeki haftalarda gelmesi planlanmaktadır. Böylece bu uygulama sayesinde gelmesi planlanan bu TV’lerde de artık herkes Android TV’yi kullanmaktadır. Şu anda ABD ülkesinde kullanılan bu uygulamanın zamanla ülkemize gelmesi planlanmaktadır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir