Zenit, Herkesi Güldürdü

Gündem admin
sponsorlu reklam

Dünya’nın en büyük kulüplerinden olan Barcelona kulübünün sosyal medya hesabı çalındı. Barcelona kulübünün sosyal medya hesabının çalınmasına Rus futbol kulüplerinden biri olan Zenit,mizah yüklü bir paylaşıma imza attı. Güvenlik grubu OurMine, Barcelona spor kulübünün resmi twitter hesabını ele geçirdi. Dünya çapında tanınan isimlerin hesabının hake’lenmesi yani çalınmasının sebebi olan OurMine grubu, Google’ın ceo’su ve Mark Zuckerberg’de dahil olmak üzere birçok kişinin zaman zaman hesabını ele geçirdi. Başından bela eksik olmayan HBO’nun da bu durum başına geldi.Geçen hafta başı HBO’nun da Twitter ve Facebook resmi sayfaları bu grubun eline geçmişti. Ünlü isimlerin başına çok sık gelen bu hesap çalınma durumu bu kez de futbolun en büyük kulüplerinden biri olan Barcelona’nın başına geldi.

Zenit, güldürmeyi başardı

Yakın zamanlar da sık sık karşılaşılan hesap çalma durumunun arkasında genelde Rusların olabileceği şüphesi yaygındı. Bu durumu mizahlaştıran Zenit Spor Kulübü, Barcelona’nın hesabının çalınmasına eğlence dolu bir yanıt verdi. Zenit’li olan bir futbolcunun bilgisayar başında iken olan fotoğrafını Twitter hesabında paylaşan Zenit,yanına ‘’Biz Yapmadık’’ notunu bıraktı. Yaptığı paylaşım ile çok fazla beğenme almayı başardı. Zenit’in bu mizahi paylaşımı ilgi gördü.

Barcelona hack’lendi!

Barcelona Spor Kulübünün, Twitter hesabından yaptığı Di Maria isimli futbolcunun transfer edildiğine dair atılan tweet, hacklenme durumu olduğunu belli etmişti. Bu gönderinin resmi Twitter hesabından paylaşılması hesabın çalındığının anlaşılmasına sebep olmuştu. OurMine, neredeyse yarım saat gibi bir süre Barcelona kulübünün Twitter hesabını kontrol altında tuttu. Yarım saat kadar bir süre sonra Barcelona, Twitter hesabını tekrar almayı başarınca bu yalan haber olan tweeti silip, durumu açıklayan bir tweet paylaşımın da bulundu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir