Donanım

Akıllı Telefonlar Suya Düşünce Neler Yapılmalıdır?

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar çok fazla kullanılmaya başlandı. Artık herkesin cebinde akıllı telefon bulunmakta. Gerek uygulamalar gerek sosyal medya ile elimizden düşüremediğimiz bu akıllı telefonlar artık bizim bir paçamız olmuş durumda. Teknolojik aletler olan akıllı telefonlar isteklerimizi karşılayacak pek özellik ile donatılmış durumda. Özellikle kullanım özellikleri olarak çoğumuz dayanıklı ve metal kasa telefonları tercih etmekteyiz. Artık kullanım özelliklerine birde suya dayanıklılık eklenince herkesin tercih ettiği akıllı telefonlar suya dayanıklı olanlarını satın almaya başladık.

Suya Dayanıklı Akıllı Telefonlar

Suya dayanıklı akıllı telefonlar artık telefon alırken hepimizin baktığı özellikler arasında yer almaktadır. Bu yüzden çoğu telefon markası artık çıkarttığı tüm telefonlarda suya dayanıklılık özelliğini kullanmaktadır. Suya dayanıklı cep telefonları aynı zamanda sizlere pek çok özelliği de sunmakta. Örneğin su altında dalış sırasında sizlere fotoğraf çekebilme fırsatı da sağlayan bu suya dayanıklılık özelliği herkesin tercihi şu sıralar.

Akıllı Telefon Suya Düştü Ne Yapmalı?

Ama sizlerin telefonu suya dayanıklılık özelliği içermiyorsa ve telefonunuzu suya düşürdüyseniz ne yapacaksınız? İlk olarak klasik birkaç yöntemle başlayalım. Telefonunuzdaki suyu çekip eskisi gibi çalışabilmesi için telefonunuzun bataryasını çıkartarak pirinç dolu bir kaba koyun birkaç saat sonra telefonunuzdaki su tamamen gitmiş olacak ve telefonunuz eskisi gibi çalışmaya devam edecek. Diğer bir yöntem ise telefonunuzu sudan çıkarttığınızda direk akıllı telefonunuzu kapatın. Daha sonra telefonunuzu parçalarına ayırın ve her parçayı kuru bir bezle silin. Telefonunuzu kuru bir bez ile sildikten sonra tamamen kuruduğundan emin olmak için parçaları ve telefonunuzu saç kurutma makinesi ile bir kez daha kurutun. Böylelikle telefonunuzun tamamen kurumuş olduğundan emin olup açabilirsiniz. Telefonunuz eskisi gibi çalışmaya devam edecektir En son çare olarak tüm bu yöntemlere karşın herhangi bir şekilde telefonunuz kullanıma açılmadıysa teknik servise yollamanız gerekecektir. Gerekli tüm işlemleri yapacak olan teknik servis kullanıcı tarafından hata olduğunu, telefonun suya düşürüldüğünü anlayacağı için sizlerden belli bir ücret karşılığında telefonunuzu yapacaklardır. Bu şekilde akıllı telefon suya düştüğünde yaptırabilir ya da ilk iki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close