Oyun

Blood & Truth Oyunu İle Casus Olmaya Hazır Mısınız?

VR teknolojisinin gelişmesi ile oyun dünyasında da gelişmeler yaşandı. Oyun keyfinin daha gerçekçi hale gelmesi, pek çok oyun kurdunun en büyük hayalinden biri. Sony ise, VR teknolojisi için geliştirdiği yeni oyununu, Paris Oyun Haftası Etkinliği’nde duyurdu. Blood & Truth ismi ile duyurulan bu oyun, polisiye ve aksiyon oyunları sevenlerin beğenisini kazanabilir. Playstation VR üzerinden oynanabilen bu oyun sayesinde kendinizi ünlü bir casus gibi hissedebilirsiniz. Oyun Ekim ayında piyasaya sürülerek 1 milyonun üzerinde satış rakamı elde etti.

VR Çılgınlığı Ayrı Bir Konsol Mu Üretiyor?

Playstation serisine yeni katılan Playstation VR, bir oyun konsolu olarak görülmeye başlandı. Donanımsal açıdan ise sadece bir aparattan ibaret olarak değerlendirilebilir. Normal VR gözlüklerinden ayıran fark ise, gözlük içerisinde ekran kartı kullanılması. Günümüz piyasası değerlendirildiğinde, en iyi VR setinin Playstation’ın elinde olduğu söylenebilir. Artan dolar kuruna göre hesaplanacak olursa, 1500 TL gibi bir ücretle bu sete sahip olmak mümkündür. Playstation VR için tasarlanan oyun sayısı arttıkça, diğer VR gözlükleri geri planda kalabilir.

Oyun Konusu

Blood & Truth oyununun fragmanı izlendiğinde, oyuncuların Ryan Marks adlı bir askeri kontrol edecekleri görülüyor. Ryan, Londra’da yaşayan ancak asker olmak için Londra’dan ayrılan bir adam olarak karşımıza çıkıyor. Özel kuvvetler askeri olan Ryan’ın ailesi, Londra’nın karanlık yer altı dünyası tarafından kaçırılıyor. Ailesini kurtarmak için Londra’ya dönen Ryan, acımasız suçlular ile karşı karşıya gelmek zorunda kalıyor. Oyuncular, çatışmalardan geçerek Ryan’ın ailesini ve olayların arkasındaki gerçeği keşfetmeye çalışacaklar. Oyun, konu itibari ile eşsiz bir senaryoya sahip olmasa da grafikler ve VR teknolojisi sayesinde eşsiz bir oyun keyfi sunabilecek potansiyele sahiptir.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close