Facebook Yeni Yayıncı İlkelerini Duyurdu

Sosyal medyalar arasında kullanımı en yaygın olan Facebook, belirli yaygın ilkeleri üzerinde faaliyetini devam ettirmektedir. Kullanıcıların yanlış ve uygunsuz olarak hesaplarını kullanmaları sonucunda hesapları anında kapatan Facebook yönetiminin bu bağlamda en büyük şikâyet ise facebook hesabım kapatıldı şikâyeti olmaktadır. Ancak Facebook bu uygulamayı kullanıcıların güvenliği açısından yapmaktadır.

facebook.png

Facebook’tan Çıkan Haberlere Karşı Düzenleme Geldi

Hakkında birçok haber çıkan Facebook, sistemi üzerinde etkili olan yayıncılık ilkeleri üzerinde çalışarak yenileme ve düzenleme yoluna gitmiştir. Facebook yönetimi tarafından hazırlamış olan üç yeni ilke kullanıcılar ve sosyal medya ile paylaşılırken Facebook kural ihlali konusunda bilgilendirmeler de yapılmaktadır.

facebook-yayin-ilkelerini-acikladi.jpg

Facebook Yönetim Sistemi Değişiyor!

Facebook yönetimi kötüye kullanıma ve çıkan haberlere yönelik yeni yayıncılık ilkelerini kamuoyu ile paylaştı. İşte Facebook yeni yayıncılık ilkeleri:

  • Anlamlı ve bilgi verici içerikler yayınlanacak: Bu ilkeye göre Facebook artık kullanıcılarının anlamsız ve uygun olmayan paylaşımlarını kabul etmemektedir.

  • Büyük firmaların beklentilerini karşılayacak içeriklerin paylaşımı yapılacak: Genellikle işletme hesaplarında olmakla birlikte bireysel hesaplarda da firmaların beklentileri ön planda tutulacaktır.

  • İçerikler kullanıcıların güvenliğini ve gururunu zedelemeyecek içerikler olacaktır: Bu yayıncılık ilkesi sayesinde artık Facebook kullanım şartları üzerinde daha büyük iyileştirilmeler ve düzenlemeler yapılmaktadır.

Facebook yönetiminden yeni ilkeler ile birlikte artık içerikler üzerinde daha eleyici olacağı da bildirilmektedir. Artık Facebook kullanıcıları paylaştığı gönderilerin diğer kullanıcı ya da kullanıcıların güvenliğini tehdit etmemesine ve onurunu zedeleyecek nitelikte olmamasına daha fazla dikkat etmektedir. Bu durum bu düzenleme öncesinde de Facebook yönetimi tarafından hesap kapatmayı gerektiren en önemli nedenlerin başında gelmektedir. Yeni yayıncılık ilkeleri ile müthiş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook, sistem üzerinde yenilikler yaparak kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermeyi kendisine amaç edinmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir