Sosyal Medya

Facebook’a Videolar Sekmesi mi Geliyor?

Son zamanlarda Facebook videolar konusunda baskın bir şekilde yeni güncellemeler getirerek kullanıcılarına video seyri yaşatmaya devam ediyor. Yeni alınan habere göre, Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda ‘’ Video ‘’ sekmesini test etmeye başladı.

Facebook, Youtube gibi büyük bir rakibine karşı önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların video izlemek için Youtube sitesine gitmesinin önüne geçmek için kendi bünyesinde önerilen videolar sekmesi şeklinde bir yenilik getirerek kullanıcılarına video seyri yaşatmaya hazırlanıyor.

Çok kısa bir zaman sonra Facebook hesabınıza girdiğinizde üst gezinme çubuğunda ‘’ video oynat ‘’ iconu ile karşılaşabilirsiniz.  Bu özellik ne işe yarayacak anlatalım. Arkadaşlarınızın paylaştığı videolar, sizin Youtube dahil diğer video sitelerinden izlediğiniz videolara öneri şeklinde karşınıza gelecek.  Yukarıdaki sekmeden ‘’ Video oynatıcı ‘’ ikonuna tıkladığınızda ( Hayvanlar, Spor, Eğlence, Komedi, Yaşam Tarzı, Haberler ) gibi kategorilerde hizmet sunacak.

facebook videolar özelliği

Facebook Videolar Konusuna Ne Zaman El Atmıştı?

Bilindiği üzere Facebook sayfanızda dolaşırken karşınıza çıkan yani arkadaşlarınızın ya da beğendiğiniz sayfaların paylaştıkları videoları canlı izleme olarak sizlere sunmaktaydı. 2016 Nisan ayında video konusuna el atan Facebook bakalım bu yenilik ile bizleri ne zaman buluşturacak?

Facebook Videolar özelliği ile buluştuğumuz zaman ilk günler son eklenen videolar şeklinde karşımıza en yeni facebook videoları olarak gelmeyebilir. Yani 3-4 ay önce eklenmiş bir video karşımıza çıkması muhtemeldir. Ancak kullanıcının tarama ayarlarına göre ilgi çekici videoları sizlere sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Facebook özellikle reklamlardan elde ettiği geliri Facebook Videolar ile daha da kapsamlı hale getirerek gelir düzeyini arttıracağı tahmin ediliyor.

Android telefonunuzdan Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda ‘’ Video ‘ iconu görenlerin alt kısımdan yorum yazarak bizlerle paylaşmasını elbet isteriz. Çünkü Facebook tarafından resmi bir açıklama gelmese de ne zaman bizlerle buluşacağını da şuan için kestiremiyoruz.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

1 thought on “Facebook’a Videolar Sekmesi mi Geliyor?”

  1. Geç bile kaldı artık tüm sosyal medyaya dayalı sitelerde olmalı böyle özellik. Videolar canlı yayınlar ileride twitch gibi canlı yayın + bağış olayıda getirirler 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close