Google

Google Play’den Nasıl Uygulama Yüklenir ve Güncelleştirilir?

Google Play, Android işletim sistemi için adındanda anlaşılabileceği üzere Google tarafınfa geliştirilmiş sosyal elektronik medya dağıtım platformudur.  İlk defa 2008 senesinde “Android Market” isimi ile yayınlanan Google Play’in son güncellenmesi 2015 yılıdır.

Uygulama Seçmek

                Google Play’de çok çeşitli uygulamalar vardır. Oyun çeşitleri, haber, alışveriş, fotğrafçılılık, navigasyon ve daha pek çoğu. Google Play uygulama yükleme gayet kolay bir işlemdir, ücretli veya ücretsiz uygulamalar fark etmez.

Belirttiğim üzere ücretli veya ücretsiz olarak uygulamalar ikiye ayrılırlar. Ücretli uygulamaları indirmek için öncelikle ayarlar kısmından banka kartı / kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Her uygulamanın fiyatı farklı olur, bu sebepten dolayı beğendiğiniz uygulamanın sağındaki satın al tuşuna basmadan önce mutlaka üstündeki fiyatıda inceleyin. Google play uygulama yükleme sorunu sorunuz varsa eğer okumaya devam edin.

Uygulama Yüklemek

Daha öncede bahsedildiği üzere Play Store uygulama ücreti değişkendir. Bu aşamadan sonra ücretli ve ücretsiz uygulamaları indirmek için yapılması gerekenler aynıdır. Beğendiğiniz uygulamaya girip “İndir” veya “Download” tuşuna bastığınız anda önce telefon indirme işlemini tamamlar, ardındanda kurulumunu gerçekleştirir.

Güncelleştirmek

                Android telefonunuzdaki uygulamaların güncelleştirilmesi tek tek elle yapılabilir. Ancak bunun daha kolay yolu uygulamaları otomatik olarak güncellemektir. Eğer uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız, bu aşamaları takip edin.

  1. Google Play’i açın.
  2. Menü kısmından ayarları seçin.
  3. Uygulamaları otomatik güncelle’ye tıklayın. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır: Her zaman otomatik olarak güncelle demek, uygulamaları kablosuz ağ üzerinden veya mobil veri üzerinden fark etmeden güncellemesi demektir. Bir diğer seçenek ise yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncellemedir. Bu seçenek ise uygulamaları yalnızca telefonunuz wifi’ya bağlıyken güncelleştirir.

Eğer telefonunuzdaki uygulamaları tek tek güncelleştirmek istiyorsanız;

  1. Google Play’ı açın.
  2. Menü kısmından “Uygulamalarım ve Oyunlarım” kısmını seçin.
  3. Güncellemek istediğiniz uygulamayı seçin ve diğer kısmına dokunun.
  4. Otomatik güncelle seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretlerseniz , bundan bu seçtiğiniz uygulamayı otomatik günceller.
Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close