Otomobil

Hyundai Kona Modeliyle Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Hyundai Kona Modeli Oldukça Farklı

Hyundai tarafından üretilecek olan Kona modeli uzun bir merakın sonunda gün yüzüne çıkmaya başladı. Özellikle Avrupa’da Pazar payını bir nebze daha arttırmak için çıkarak olan modelinin bir dönem Türkiye’de üretileceğine dair haberlerle karşılaşmıştık. Ancak Türkiye’de üretimine dair bir bilgi bugüne kadar olmadı. Farklı bir ülkede üretileceğini beyan eden Hyundai yetkilileri Kona modelinin Türkiye’de 2017 yılının son çeyreğinde olacağını bildirdi.
2001 yılında Avrupa’da piyasaya çıkardığı Sante FE modeli ile ilk kez SUV pazarına girmişti. 2017 yılında ise B-SUV segmentinde araç üreterek Kona modelini Avrupa’da büyük bir piyasa edinmeyi hedefliyor. 2001 yılından bu yana SUV pazarında 1.4 Milyon adet araç satışının yapıldığı biliniyor. Katıldığı serüveni Hyundai Kona ile devam ettirmek isteyen Hyundai yetkilileri bu aracın oldukça fazla ilgi göreceğini düşünüyor.

Hyundai Kona Hakkında Fotoğraflar Piyasaya Çıktı!

Firma, Kona modeli ile ilgili olarak kısıtlı bilgileri sunarak açıkçası çok net detayları bugüne kadar vermedi. Sürpriz niteliğinde olabilecek şekilde Hyundai Kona fotoğrafları nı yayınlayarak kartları açık oynadı diyebiliriz.
Hyundai yetkilileri tarafından açıklanan bilgilere göre Kona modeli 2021 yılına kadar 30 yeni model arasında olan araçlardan birisinin olduğuna yer verdi. Tamamen Avrupa standartlarına uygun bir şekilde üretilen bu araçlar kullanım açısından oldukça hoş denilebilir.

İşte Hyundai Kona’nın Merak Edilen Bazı Özellikleri

10 farklı rengiyle karşımıza çıkacak olan bu model, 4.165 mm uzunluğa sahip, 1.800 mm genişliğe sahip olmanın yanı sıra 1.565 yüksekliğe sahiptir. Diğer modellerinde olduğu gibi Hyundai amblemi ön panjur üzerine konumlandırılmıştır. Kona inceleme açısından nasıl denilecek olursa tek bir kelimeyle kaslı bir yapıda olduğu söylenebilir. 2 farkı tavan rengine sahip olan Kona 18 mm çapında jantlarıyla da harika görünüyor.
Birbirinden farklı iki turbo şarjlı ve düşük hacimli benzin motora sahip, manuel ve otomatik olarak şanzıman sistemini seçeneklerinde bulunduruyor. 120 beygir gücünde, 6 ileri vitese sahip Kona, T-GDI seçeneğinin yanı sıra, 177 beygir gücünde 1.6 Litre T-GDI motorda ise 7 ileri vitesi bulunuyor.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close