IOS

IMAC 2017 İNCELEME

Apple, şirketinin şimdiye kadarki en iyi bilgisayarı olduğunu kanıtlarcasına IMAC 2017’yi sundu. Aralık 2017 ayında satışa çıkması planlanan ve satış fiyatı başlangıç olarak 4999 $ olarak belirtildi.

imac-27-2017-back.jpg

Imac 2017’nin özellikleri

Şimdiye kadar satışa çıkartılan en güçlü performansa sahip Imac 2017, 18 çekirdekli yeni nesil Xeon işlemcisi ile çalışıyor. Birçok zorlu performansı bu güçlü işlemciye gözünüz kapalı bırakabilirsiniz. Ayrıca daha ince tasarlanan Imac 2017 yeni bir rengi de kullanıcılarına sunuyor. Uzay rengi gri olarak belirttiği yeni renk oldukça göz kamaştırıcı. Ayrıca yeni soğutma sistemi ile de oldukça termal bir sisteme sahip.

Imac 2017 ve ekran

En gelişmiş ekrana sahip yeni Imac 27 inç Retina ekran ile göz kamaştırıcı bir görsel zenginlik sunuyor. 5K ekran kullanılan Retina 1 milyar rengi destekliyor ve gözle gördüğünüz fotoğrafların ekrana aktarıldığında da aynı gözükmesini sağlıyor.

imac-2017.jpg

Imac 2017 diğer özellikleri

Grafik işlemcileri ile kullanıcılarını heyecanlandırmayı başarabilen Apple, bu serisinde Radeon Pro Vega GPU’nun en gelişmiş modelini kullanıcılarına sunuyor. 16 GB’ya kadar dahili bellekte bu Imac içinde sizi bekliyor. Ayrıca yeni Imac ile gerçek zamanlı 3D render alabilir ve oldukça hızlı çalışabilirsiniz. Yüksek performansı her özelliğinden belli olan Imac 2017 bu serisinde diğer Imac bilgisayarlardan farklı olarak ethernet özelliğini değiştirdi. 10 GB etherneti bünyesinde barındıran Imac 2017 çok daha hızlı bir ağ imkanı oluşturuyor.

Peki Imac 2017’nin eksi yönü hiç mi yok?

Başlangıç fiyatı ile kullanıcılara oldukça pahalı gelen Imac 2017, herhangi bir sistemini özelleştirmeye kalkan kullanacılara oldukça yüksek bir fiyat sunuyor ve bu da her bütçeye hitap etmeyen ama her kullanıcıyı kendine hayran bıraktıran bir bilgisayar ortaya çıkartıyor.

 

Etiketler
Devamı

Ayşe Yılmaz

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close