Nasıl YapılırSosyal Medya

instagram’da Telif Hakkı Şikayeti Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde yapılan her işin başarısını simgeleyen işlem kesinlikle özgünlüktür. Nasıl bir web sitesindeki yazıların özgün olması gerekiyorsa aynı şekilde instagram benzeri tüm platformlarda paylaşılan fotoğrafların da özgün olması başarıyı getirecektir. Ancak hiç istenilmeyen oldukça can sıkıcı durumlardan birisi de kendisine ait olan bir fotoğrafın bir başkası tarafından benimmiş gibi lanse ederek kullanmasıdır. Bu durum tamamıyla telif hakkına giriyor ve bu konuda takıntılıysanız instagram telif hakkı şikayeti konusunda işlem yapmanızı öneririz. Bu sayede sizin eserinizle fenomen olmak, daha çok kullanıcı edinmek gibi kavramlardan uzak kalmasını sağlayabilirsiniz.

instagram telif hakkı şikayeti ile ilgili bir işlem yaptığınız zaman kanıtlarınızı da ek olarak karşı tarafa göndermeniz gerekmektedir. Ortadaki sanatın tamamen size ait olduğunu ispatlamanız durumunda instagram yetkilileri tarafından şikayette bulunduğunuz instagram hesabına bir bildirim gönderilecektir. Örneğin; giden uyarıda 3 gün içerisinde bu fotoğrafın kaldırılmasını istiyoruz. Aksi taktirde işlem uygulanacaktır şeklinde olabilmektedir. Kişi eğer bu bildirimi kulak arkası ederse belirtilen sürenin aşımından sonra instagram otomatik olarak o paylaşımı oradan kaldıracaktır. Hak sahibi eserlerin bilmesi gereken konulardan birisidir ve instagram telif hakları bildirimi konusunda hangi adımları izlemesi gerekiyor birkaç basit adımla sizde öğrenebilirsiniz.

Öncelikle instagram telif hakkı şikayet formuna buradan ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan formda oldukça açıklayıcı bilgiler mevcuttur. Hangi adımları takip etmeniz gerektiği konusunda işlemleri yapabilirsiniz.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin için özel

Close
Close