IOS

İOS 11’de Whatsapp Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple markasının telefonlarında tercih ettiği gelişmiş işletim sistemcisi İOS yeni sürümleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam etmektedir. Fakat İOS 11’in bu sürümü pek fazla kullanıcılar tarafından beğenilmemiş ve telefonların kullanımı sırasında pek çok sorun yaratmaya başlamıştır. Özellikle İOS 10’a göre telefonu kullanırken çok fazla takılması ve uygulamalarda çıkarttığı sorunlar nedeni ile tercih edilememeye başlanmıştır. İOS 11’de en çok rastlanan sıkıntılardan biri de whatsapp bildirim sorunudur. Gelen whatsapp mesajlarının bildirim şeklinde görülmemesi nedeni ile pek çok kullanıcıdan şikâyet gelmektedir. Peki, İOS 11’de whatsapp bildirim sorunu nasıl çözülür? Bu sıkıntıyı çözebilmek için başka bir güncel programı telefonunuza yüklemeniz gerekecek. Telefonunuza güncellemeyi indirmeden bu sorunu çözmeniz mümkün değildir. İOS 11’de oluşan hatalardan dolayı yeni bir sürüm getirerek İOS 11’in geliştirilmiş hali olan İOS11.0,3’ü piyasaya sürmüştür. Bu uygulama İOS 11 deki hataların giderilmiş ve geliştirilmiş bir üst sürümüdür. Kullanıcılardan bu sürüm ile alakalı olarak herhangi bir şikâyet alınmamış daha kullanışlı ve beklentilerinizi karşılayacak bir sürümdür.

İOS 11’de whatsapp bildirim sorununu çözebilmek için bu yeni sürümü telefonunuza indirmeniz gerekecek. Daha sonra whatsapp güncellemesi yapmadıysanız bu uygulamanın da güncellemesini yapmalısınız. Daha sonra tüm güncelleme işlemlerini hallettikten sonra Whatsapp ayarlar bölümüne giriniz. Ayarlar bölümünden bildirimler seçeneğini bularak tıklayanız. Bu bildirimler bölümünden de bildirimleri sıfırlayın bölümünü seçerek tıklayınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra tüm whatsapp ayarlarınız sıfırlanmış olacak ve ses bildirimleriniz eski haline dönecektir. Böylelikle whatsapp bildirim sorununuzu ortadan kaldırmış olacaksınız. İOS 11’de whatsapp bildirim sorunu nasıl çözülür? Denildiğinde yapmanız gereken işlem sırası bu kadar basittir.

İOS 11 bu sıkıntıların yaşanması ile birlikte çıkarttığı yeni sürümünde tüm hataların giderilmesini sağlamıştır. İOS 11’de whatsapp bildirim sorunu nasıl çözülür? Sorularının en kısa cevabı olan İOS 11.0.3 güncellemesidir. Bu güncellemeyi indirmeden whatsapp bildirimlerinizi sıfırlasanız da bir süre kullandıktan sonra tekrar İOS 11 yazılım hatasından dolayı tekrar edecektir. Bu yüzden bir an önce bu yeni güncellemeyi yüklemelisiniz.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin için özel

Close
Close