IOS

Kanser Teşhisinde Iphone Kullanıldı

Kanser hastalığı günümüzde çok yaygın görülen bir hastalıktır. Her geçen gün bir çok insanda görülen kanser hastalığı erken teşhis sayesinde artık önlenebilir ve tedavi edilebilir haldedir. Bu hastalığa hemen hemen herkes yakalanabilir, ancak kanser olan doktor olunca işler biraz daha değişmektedir.

Kendi Kanser Teşhisini Kendisi Koyan Doktor 

Amerika’da yaşayan ve kalp damar cerrahı olan John Martin boğazında bir ağrı hissediyordu. iPhone cihazlarına uyumlu üretilen ultrason cihazı sayesinde boğazındaki kanser hücreli dokuyu bulan kalp damar cerrahı boğazında kanser başlangıcı olduğunu gördü.

Cep Telefonu Boyutunda Herkes Kullanabilir

John Martin cep telefonu boyutunda olan bu ultrason cihazının çok kullanışlı olduğunu biraz ultrason bilgisi bilen herkesin çok rahat şekilde vücudunu tarayarak hastalıklı bölgeleri tespit edebileceğini belirtti. Ayrıca yazılımı sayesinde herkesin rahatlıkla kullanılabileceğini de belirtti.

Pahalı Ultrason Cihazlarına Alternatif 

Cep telefonu boyutundaki ultrason cihazı hastanelerdeki pahalı ve kullanılması zor olan ultrason  cihazlarının aksine hem kullanımı çok kolay hem de fiyata ile hem kullanımı çok kolay hem de uygun fiyatı ile herkese kolaylık sağlar.

Uygun Fiyata Satışa Sunulacak 

iPhone telefonlarına uyumlu cep telefonu boyutundaki ultrason cihazı 2018’in ilk günlerinden itibaren satışa sunulacak ayrıca uygun fiyatıyla kullanıcılara çok büyük kolaylık sağlayacak. 1999 dolara satışa sunulacak olan cep telefonu boyutundaki ultrason  cihazı hastanelerdeki pahalı ultrason harcamalarına da son verecek gibi görünüyor.

Hastalıkların Teşhisinde Kendiniz Yapın 

Kalp damar cerrahı John Martin kendi boğazında ki  hastalıklı bölgeyi taramak için önce cihazı uyumlu telefona bağlamış daha sonra cihazın probunu boynundan geçirmiş hastalıklı bölgeyi tesbit etmiştir. Bu uygulamanın ardından yaptığı açıklamada artık cihazın piyasaya sürülebileceğini belirtmiş ve herkesin kendi hastalıklarının teşhislerini kendilerinin yapabileceğini de eklemiştir.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close