LGTeknoloji

LG 4K Smart Tv ve Webos İşletim Sistemi

Son yıllarda gelişme gösteren webos işletim sistemi ve birçok modelinde kullanıcılara sunduğu akıllı kumanda özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken LG 4K Smart Tv’ler, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla ön plana çıkıyor. Özellikle android tabanlı cihazlarla boy ölçüşen işletim sisteminin getirdiği yenilikler göz dolduruyor. Markanın sunduğu özellikler sadece yazılımla sınırlı değil. Kullanım kolaylığı, sesli komut özelliği, 3D seçenekleri gibi pek çok özellik, LG kullanıcılarının yüzünü güldürüyor.

 

Webos İşletim Sistemi

Webos işletim sistemi çok yeni olmamakla birlikte 2013 yılında LG tarafından satın alınıp geliştirilmesiyle tanınmaya başladı. Özellikle geniş bir uygulama yelpazesi sunan androidlerin akıllı cihaz pazarını elinde bulundurması, bu gelişimin geç fark-edilmesine sebep oldu. İlk bakışta uygulama mağazasının play store’a göre daha dar olduğu göze çarpıyor. Fakat LG Tv’lerde bir bilgisayar kullanımı rahatlığı sunması bu açığını şimdilik kapatmış gibi görünüyor. Özetle webos işletim sistemi son yılların gelişme gösteren yazılımlarından biri.

LG TV Akıllı Kumanda

LG Tv’lerin en önemli tercih sebeplerinden bir tanesi de hiç kuşkusuz akıllı kumanda özelliği. Standart televizyon kumandalarının yanı-sıra LG akıllı kumandalar; mause benzerliğiyle dikkat çekiyor. Kumandayla yönetilen bir ok işareti sayesinde daha akıcı bir kullanım sağlıyor. Hızlı smart erişimi de akıllı kumandanın getirilerinden bir tanesi.

LG TV Smart Özelliği

Her geçen gün gelişme gösteren teknolojiyle paralel, televizyon kullanıcılarının beklentileri de artıyor. Artık kullanıcıları, ses ve görüntü kalitesi dışında tarayıcı özelliği ve uygulama seçenekleri de cezbediyor. Bunun en gelişmiş örneklerinden birini sunan LG Smart Tv’ler, hızlı bir tarayıcı ile bilgisayar deneyimi yaşatıyor. Tarayıcının bir çok video formatını desteklemesinin yanı-sıra youtbe gibi popüler uygulamaları barındırması da yine beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Beğendiğiniz bir web sayfasını favorilere alabiliyor, smart listesine ekleyebiliyorsunuz.

Harman/Kardon Ses Teknolojisi

LG kurumsal gelişimini Harman/Kardon iş birliği sayesinde üst seviyelere taşımayı başardı. İki şirketin mühendislerinin ortak çalışması sonucu geliştirilen ses teknolojisi, LG Tv’lerin kalitesini sadece görüntü odaklı olmaktan çıkarıp ses siteminde de kendisini göstermesini sağladı. Ek bir ses sistemine ihtiyaç duymadan eşit yayılım sağlayan sistem LG 4K Smart Tv’lerin göz dolduran özellikleri arasında yer alıyor.

Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close