Teknoloji

Pixel Buds Elliden Fazla Dil Desteği

Dünyada farklı konuşulan lisanlar arasında yaşanan iletişim sorununu çözmek için büyük bir teknolojik adım gerçekleştirildi. Pixel Buds simultane çeviri yapan bir kulaklık.

Pixel Buds elliden fazla dil desteği dünyada farklı konuşulan lisanlar arasında yaşanan iletişim sorununu çözmek için büyük bir teknolojik adım gerçekleştirildi. Pixel Buds simultane çeviri yapan bir kulaklık. Bu kulaklık sayesinde elliden fazla lisanın anında çevirisi mümkün oluyor.

Pixel Buds akıllı telefonlarla birlikte kullanılıyor ve kulaklık akıllı telefon ile eşleştiriliyor. Bluetooth menüsünden sağlanan bağlantı ile kulaklığın çeviri özelliği kullanılabilir duruma geliyor. Şu an için sadece Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile birlikte kullanılabilen simultane çeviri özelliği insanlar arasında yaşanan lisan sorununu tamamen ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

Elliden Fazla Dil Desteği

Google Pixel Buds, Google çeviri uygulaması içinde yer alan bütün diller için kullanılabiliyor ve bu da elliden fazla dilin çevirisinin mümkün olduğunu gösteriyor. Bu cihazın kullanılabilmesi için Google çeviri uygulamasında yer alan çeviri paketlerinin akıllı telefonlara indirilmesi gerekiyor. Yapılan testler sonucu Pixel Buds’un günlük iletişimlerde dahi çok verimli olduğu görülüyor. Pixel Buds ile yapılan simultane çeviri çok hızlı gerçekleşiyor ve karşılıklı konuşma imkanı oluşuyor.

Türkçe çevirilerde de çok başarılı sonuçlar verdiği görülen cihazın başarısı sadece kompleks cümlelerde biraz düşüyor. Günlük basit konuşma dilinde ise oldukça başarılı olduğu görülüyor. Dil bilmeyen fakat diğer ülkelerle iletişim halinde olmak durumunda olan insanların bu cihazdan büyük fayda sağlayacağı görülüyor. Tatil amaçlı yurtdışı seyahatlerde de kişilerin en büyük yardımcısı haline gelecek. Pixel Buds yabancı dil öğrenme zorunluluğunu ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close